Камондан отиш бўйича Ўзбекистон кубоги старт олди
Бугун пойтахтимиздаги Республика Олимпия захиралари коллежида камондан отиш бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон кубоги старт олди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 50 нафарга яқин ёш мерганлар баҳс олиб боришмоқда.
Регламент бўйича, ушбу кун мусобақанинг саралаш босқичи ва очилиш маросими бўлиб ўтди. Унда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси раҳбарияти ва спорт жамоатчилиги мутасаддилари иштирок этишди.
Мусобақа терма жамоамиз мураббийлари учун олдинда турган йирик мусобақаларга кучли захира спортчиларини аниқлаш, иқтидорли ёшларни саралаб олиш вазифасини бажариб беради.

The Archery Cup of Uzbekistan has started
The Uzbekistan Archery Cup among young people started today at the Republican College of the Olympic Reserve in Tashkent. About 50 archers from all over the country take part in the competition.
According to the regulations, the qualifying stage and the opening ceremony took place on the first day. The event was attended by the Chairman of the NOC Rustam Shoabdurakhmanov, the leadership of the Archery Federation and representatives of the wider sports community.
The competition will allow the coaching staff to identify athletes for the reserve before the start of major competitions and select talented young archers.