Камондан отиш бўйича Ўзбекистон кубоги старт олди
Бугун пойтахтимиздаги Республика Олимпия захиралари коллежида камондан отиш бўйича ёшлар ўртасида Ўзбекистон кубоги старт олди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 50 нафарга яқин ёш мерганлар баҳс олиб боришмоқда.
Регламент бўйича, ушбу кун мусобақанинг саралаш босқичи ва очилиш маросими бўлиб ўтди. Унда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси раҳбарияти ва спорт жамоатчилиги мутасаддилари иштирок этишди.
Мусобақа терма жамоамиз мураббийлари учун олдинда турган йирик мусобақаларга кучли захира спортчиларини аниқлаш, иқтидорли ёшларни саралаб олиш вазифасини бажариб беради.

Стартовал Кубок Узбекистана по стрельбе из лука
Сегодня в Республиканском колледже Олимпийского резерва в Ташкенте стартовал Кубок Узбекистана по стрельбе из лука среди молодёжи. В соревновании принимают участие около 50 лучников со всех уголков страны.
Согласно регламенту, в первый день прошёл отборочный этап и церемония открытия. В мероприятии приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, руководство федерации стрельбы из лука и представители широкого спортивного сообщества.
Соревнование позволит тренерскому штабу определить спортсменов для резерва перед началом крупных соревнований и отобрать талантливых молодых лучников.