Улуғбек Рашитов бу гал бухоролик ёшларга мотивация берди
Таэквондо WT бўйича Токио Олимпиадаси чемпиони Улуғбек Рашитовнинг Республикамиз бўйлаб ёш спортчилар билан ўтказаётган учрашувлари давом этмоқда. Бу гал спортчимиз бухоролик ёшлар билан учрашди.
Бухоро тумани БЎСМда ўтган учрашувда вилоят Туризм ва спорт бошқармаси бошлиғи Ботиржон Шахриёров, МОҚ вакили Ҳусенали Ҳусенов, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси Бухоро вилояти вакиллари ва 500 нафарга яқин ёш спортчилар жам бўлишди. Ушбу тадбирда даставвал спортчимизнинг фаолиятига доир савол жавоблар, қизиқарли суҳбат бўлиб ўтди. Шундан сўнг, Улуғбек Рашитов бухоролик ёшларга муҳорат сабоқларини кўрсатиб берди.
Шубҳасиз, Олимпия ўйинлари ғолиби билан ўтказилган бундай машғулот бухоролик ёш таэквондочиларнинг спортга бўлган қизиқишларини янада оширди ва у каби чемпион бўлишлари учун мотивация бўлди.

Olympic champion Ulugbek Rashidov met with the youth of Bukhara
Meetings are continuing with the participation of the champion of the Tokyo Olympics in Taekwondo WT Ulugbek Rashitov and the youth of our entire Republic. This time the athlete met with the younger generation from the Bukhara region.
The event, which took place in the Youth Sports School of the Bukhara region, was attended by the head of the Tourism and Sports Department of the region Botirjon Shakhriyorov, a representative of the NOC Husenali Husenov, members of the Taekwondo Association WT of the Bukhara region and about 500 young athletes. First, the participants asked themselves questions about the athlete's activities. Then Rashitov demonstrated a master class to his Bukhara fans.
Of course, the training with the participation of the Olympic Champion further increased the interest of young people in sports and served as motivation.