Тоҳир Гулямов ва Расулжон Абдураҳимовни табриклаймиз!
Бугун ўзбек спортининг икки ёрқин вакиллари спорт курашлари бўйича халқаро тоифадаги ҳакам Тоҳир Гулямов ҳамда гимнастикачимиз Расулжон Абдураҳимов таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Тоҳир Гулямов 1961 йил 3 октябрь куни туғилган. Спорт курашлари бўйича Олимпия даражасидаги ҳакам Тохир Гулямов фаолияти давомида Пекин, Рио, Токио Олимпиадаларида, 23 та жаҳон чемпионати ва 22 та Осиё чемпионатида, 6 бор Осиё ўйинларида ишлаган. 2014 йилги жаҳон чемпионатида энг яхши реферига аталган “Олтин ҳуштак” соҳиби. Тоҳир Гулямов “Миллий спорт мукофоти-2019” танловида “Йилнинг энг яхши ҳаками” номинациясида ғолиб бўлган.
Абдураҳимов Расулжон Шуҳрат ўғли 1996 йил 3 октябрь куни Фарғона шаҳрида таваллуд топган. Республика Олимпия захиралари коллежи тарбияланувчиси. 2009 йилдан спорт гимнастикаси бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. 2019 йил октябрь ойида Германиянинг Штутгарт шаҳрида ўтган спорт гимнастикаси бўйича жаҳон чемпионатида муваффақиятли иштироки билан Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма олиб, унда юртимиз шарафини ҳимоя қилиб келди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки вакилимизни таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Поздравляем Тохира Гулямова и Расулжона Абдурахимова!
Сегодня двое представителей узбекского спорта: судья международной категории по спортивной борьбе Тохир Гулямов и гимнаст Расулжон Абдурахимов празднуют свой День рождения.
Тохир Гулямов родился 3 октября 1961 года. С 2001 года является судьей Олимпийской категории. Во время своей профессиональной карьеры участвовал в Олимпийских играх Пекин-2008, Рио-2016 и Токио-2020, а также 23 раза был судьей на Чемпионате мира, 22 раза на Чемпионате Азии и 6 раз на Азиатских играх. В 2014 году был лауреатом высшей судейской награды UWW «Золотой свисток». Тохир Гулямов на церемонии вручения «Национальной спортивной премии — 2019» стал победителем в номинации «Лучший судья года».
Абдурахимов Расулжон Шухратович родился 3 октября 1996 года в Фергане. Окончил Республиканский колледж Олимпийского резерва. С 2009 года член сборной Узбекистана по спортивной гимнастике. Участник чемпионатов Азии и мира. В октябре 2019 года он завоевал лицензию на Олимпийские игры в Токио благодаря чемпионату мира по спортивной гимнастике в городе Штутгард (Германия) и стал участником Токио-2020.
Национальный яолимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и благополучия.