Ёш оғир атлетикачиларимиз жаҳон чемпионатига йўл олишди
5-12 октябрь кунлари Саудия Арабистонининг Жидда шаҳрида оғир атлетика бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Мусобақада иштирок этадиган жамоамиз бугун Саудияга учиб кетди.
Жамоамиз мусобақада 9 нафар спортчи билан иштирок этади. Ушбу мусобақа ёшларимиз учун Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик учун кучли захира спортчиларини саралаш йўлида муҳим аҳамиятга эга. Жамоамиз таркиби:
Ўғил болалар:
Ашрафхон Абдужамилов
Ҳусинбой Матрасулов
Қудратбек Салимжонов
Диёрбек Эрматов
Қурбонмурод Намозов
Қизлар:
Озода Ҳожиева
Севинч Комилова
Нигора Сувонова
Мадина Жўраева
Мураббийлар: Нурилло Тоғаев, Жўра Зоиров.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак дунё биринчилигида ёш оғир атлетикачиларимизга чемпион акаларига муносиб издош бўлишларини ва улкан ғалабалар қўлга киритишларини тилайди.

Our young weightlifters will take part in the World Championship
The World Junior Weightlifting Championships will be held in Saudi Arabia on October 5-12. Today our weightlifters have left to participate in this world championship.
The honor of Uzbekistan in this competition will be defended by 9 athletes. It should be noted that the World Cup will allow selecting the best athletes to prepare for the Paris 2024 Olympics. The composition of the national team:
Boys:
Ashrafkhon Abduzhamilov
Khusinboy Matrasulov
Kudratbek Salimzhonov
Dierbek Ermatov
Kurbonmurod Namazov
OzodaожOzhieva
Sevinch Komilova
Nigora Suvonova
Madina Juraeva
Coaches: Nurillo Togaev, Jura Zoirov.
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes our young weightlifters to become worthy successors of their older brothers and bright victories in the world championship.