Ёш оғир атлетикачиларимиз жаҳон чемпионатига йўл олишди
5-12 октябрь кунлари Саудия Арабистонининг Жидда шаҳрида оғир атлетика бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Мусобақада иштирок этадиган жамоамиз бугун Саудияга учиб кетди.
Жамоамиз мусобақада 9 нафар спортчи билан иштирок этади. Ушбу мусобақа ёшларимиз учун Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик учун кучли захира спортчиларини саралаш йўлида муҳим аҳамиятга эга. Жамоамиз таркиби:
Ўғил болалар:
Ашрафхон Абдужамилов
Ҳусинбой Матрасулов
Қудратбек Салимжонов
Диёрбек Эрматов
Қурбонмурод Намозов
Қизлар:
Озода Ҳожиева
Севинч Комилова
Нигора Сувонова
Мадина Жўраева
Мураббийлар: Нурилло Тоғаев, Жўра Зоиров.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак дунё биринчилигида ёш оғир атлетикачиларимизга чемпион акаларига муносиб издош бўлишларини ва улкан ғалабалар қўлга киритишларини тилайди.

Наши молодые тяжелоатлеты примут участие на чемпионате мира
5-12 октября в Саудовской Аравии пройдёт чемпионат мира по тяжёлой атлетике среди юниоров. Сегодня наши тяжелоатлеты отбыли для участия в этом первенстве мира.
Честь Узбекистана в этом соревновании будут защищать 9 спортсменов. Следует отметить, что чемпионат мира позволит отобрать лучших спортсменов для подготовки к Олимпиаде Париж-2024. Состав сборной:
Ашрафхон Абдужамилов
Хусинбой Матрасулов
Қудратбек Салимжонов
Диёрбек Эрматов
Курбонмурод Намозов
Озода Ҳожиева
Севинч Комилова
Мадина Джураева
Тренеры: Нурилло Тогаев, Джура Зоиров.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашим молодым тяжелоатлетам стать достойными преемниками своих старших братьев и ярких побед в первенстве мира.