29 Сентябр 2021 3837
Халқаро Паралимпия қўмитаси президенти Эндрю Парсонс Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаевнинг таклифига биноан юртимизга келди.
Мартабали меҳмонни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазири ўринбосари Аваз Каримов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов ва кўплаб оммавий ахборот воситалари ходимлари тантанали кутиб олди. Ўз навбатида Эндрю Парсонс ҳам Ўзбекистонга илк ташрифи бу қадар илиқ бошланганидан мамнун эканини билдирди.
Эслатиб ўтамиз, Халқаро Паралимпия қўмитаси президентининг юртимизга расмий ташрифи 2 октябрга қадар давом этади. Унга қадар мартабали меҳмон билан юртимизда Паралимпия ҳаракатини ривожлантиришга доир бир қатор расмий учрашувлар ўтказиш белгиланган.

29 Сентября 2021 3839
Президент Международного Паралимпийского комитета Эндрю Парсонс по приглашению председателя Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхона Ташходжаева прибыл в нашу страну.
Почётного гостя в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова встретили председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Ташходжаев, первый заместитель Министра Туризма и спорта Аваз Каримов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касымов и представители СМИ. В свою очередь Эндрю Парсонс выразил свою радость, что его первый визит в Узбекистан начался тепло и искренне.
Напоминаем, визит президента Международного Паралимпийского комитета продлится до 2 октября. В рамках его пребывания планируется провести ряд официальных встреч с целью развития Паралимпийского движения в Узбекистане.