29 Сентябр 2021 3837
Халқаро Паралимпия қўмитаси президенти Эндрю Парсонс Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаевнинг таклифига биноан юртимизга келди.
Мартабали меҳмонни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазири ўринбосари Аваз Каримов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов ва кўплаб оммавий ахборот воситалари ходимлари тантанали кутиб олди. Ўз навбатида Эндрю Парсонс ҳам Ўзбекистонга илк ташрифи бу қадар илиқ бошланганидан мамнун эканини билдирди.
Эслатиб ўтамиз, Халқаро Паралимпия қўмитаси президентининг юртимизга расмий ташрифи 2 октябрга қадар давом этади. Унга қадар мартабали меҳмон билан юртимизда Паралимпия ҳаракатини ривожлантиришга доир бир қатор расмий учрашувлар ўтказиш белгиланган.

29 September 2021 3835
The President of the International Paralympic Committee, Andrew Parsons, has arrived in our country at the invitation of the Chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan, Mukhtorkhon Tashkhodzhayev.
Chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Taskhodjaev, First Deputy Minister of Tourism and Sports Avaz Karimov, Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan Oybek Kassymov and media representatives met the guest of honor at the Tashkent International Airport named after Islam Karimov. In turn, Andrew Parsons expressed his joy that his first visit to Uzbekistan began warmly and sincerely.
We remind you that the visit of the President of the International Paralympic Committee will last until October 2. During his stay, it is planned to hold a number of official meetings with the aim of developing the Paralympic movement in Uzbekistan.