27 Сентябр 2021 5525
Норинбоев Ойбек Қобилжонович 1979 йил дунёга келган. 2000 йил Тошкент Давлат иқтисодиёт университетини, 2010 йил Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиши Академияси қошидаги Олий бизнес мактабини тамомлаган. Бир неча йил турли давлат секторлари раҳбарлигида самарали меҳнат қилган Ойбек Қобилжонович 2019 йилдан Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерациясини, жорий йилнинг апрель ойидан эса Ўзбекистон География жамиятини бошқариб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ойбек Норинбоевни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

27 September 2021 5523
Today the chairman of the Shooting Sports Federation of Uzbekistan Oybek Narinbayev celebrates his birthday.
Narinbayev Oybek Kabildzhanovich was born on September 27, 1979. In 2000 he graduated from Tashkent State University of Economics, and in 2010 from the Higher School of Business at the Academy of State and Public Construction under the President of the Republic of Uzbekistan. In 2019, he was elected Chairman of the Shooting Sports Federation of Uzbekistan. Since April of this year, he has been leading the Geography Society of Uzbekistan.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Oybek Narinbayev on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.