27 Сентябр 2021 5525
Норинбоев Ойбек Қобилжонович 1979 йил дунёга келган. 2000 йил Тошкент Давлат иқтисодиёт университетини, 2010 йил Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиши Академияси қошидаги Олий бизнес мактабини тамомлаган. Бир неча йил турли давлат секторлари раҳбарлигида самарали меҳнат қилган Ойбек Қобилжонович 2019 йилдан Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерациясини, жорий йилнинг апрель ойидан эса Ўзбекистон География жамиятини бошқариб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ойбек Норинбоевни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

27 Сентября 2021 5543
Сегодня свой День рождения празднует председатель Федерации стрелкового спорта Узбекистана Ойбек Наринбаев.
Наринбаев Ойбек Кабилджанович родился 27 сентября 1979 года. В 2000 году окончил Ташкентский государственный экономический университет, а в 2010 году Высшую школу бизнеса при Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан. В 2019 году избран председателем федерации стрелкового спорта Узбекистана. С апреля нынешнего года руководит обществом географии Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ойбека Наринбаева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.