25 Сентябр 2021 3874
Бугун МОҚ мажлислар залида Ўзбекистон футбол ассоциациясининг навбатдаги ҳисобот-сайлов конгресси бўлиб ўтди. Унда ташкилот раҳбариятига сайлов ҳам ўтказилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти маслаҳатчиси Абдужаббор Абдувоҳидов, Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати раиси, ЎФА раиси Абдусалом Азизов, МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов, Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов, МОҚ раиси ўринбосари Сакен Полатов, Ассоциация мутасаддилари ва таркибий қисм вакиллари, мураббийлар иштирок этишди.
Даставвал ЎФА бош котиби Аваз Максумов ташкилот фаолияти ҳақида ҳисобот берди ва кун тартиби билан барчани таништирди. Кўпчилик учун аҳамиятли бўлган ЎФА раҳбариятига сайлов натижаларига кўра, Абдусалом Азизов ва Равшан Ирматов ўз лавозимларига яна бир бор сайланишди. Шунингдек, ЎФА вице-президенти лавозимига Азизбек Икрамов сайланди.
“Аввало, юксак ишонч билдириб, яна 4 йил муддатга сайлаганинглар учун барчага раҳмат айтаман. Сўнгги давр ОФК ва ФИФА ёрдамида футболимиз ривожланиши учун ишладик. Аммо миллий терма жамоамиз жаҳон чемпионатига чиқа олмагани ишимизда камчиликлар борлигини кўрсатиб турди. Олдимизда Париждаги Олимпиадага чиқиш вазифаси турибди. 2026 йилги мундиалга ҳам чиқиш Сречко Катанец бошчилигидаги мураббийлар штаби олдига вазифа қилиб қўйилди. Бундан ташқари миллий чемпионатимиз савиясини ошириш, жамоалар атрофидаги қинғирликларни йўқотиш керак”, – деди Абдусалом Азизов.
Тадбир давомида Ассоциациянинг Ижроия қўмитаси таркибига 9 нафар вакил ҳам сайлаб олинди. Шу тариқа, ЎФАнинг навбатдаги ҳисобот-сайлов конгресси ўз ишини якунлади.

25 September 2021 3871
Today, the next reporting and election congress of the Football Association of Uzbekistan took place in the meeting room of the NOC. Elections of the organization's leadership were also held there.
The event was attended by Advisor to the President of the Republic of Uzbekistan Abdujabbor Abduvokhidov, Chairman of the State Security Service of the Republic of Uzbekistan, Chairman of the FAA Abdusalom Azizov, Chairman of the NOC Rustam Shoabdurakhmanov, First Deputy Chairman of the NOC Ravshan Irmatov, Secretary General of the Committee Oibek Kasimov, Deputy Chairman of the NOC Saken Polatov, responsible persons of the association and representatives of the structural unit, coaches.
First, FAA Secretary General Avaz Maksumov reported on the activities of the organization and familiarized everyone with the agenda. Following the results of the elections to the leadership of the FAA, significant for many, Abdusalom Azizov and Ravshan Irmatov were re-elected to their posts. Azizbek Ikramov was also elected to the position of Vice-president of the FAA.
“First of all, I would like to thank everyone for expressing their high confidence and electing me for another 4 years. For the last period we have been working on the development of our football with the help of the AFC and FIFA. But the fact that our national team was unable to reach the World Cup showed that there are shortcomings in our work. Our task is to perform at the Olympics in Paris. The coaching staff headed by Srechko Katants is also tasked with reaching the 2026 World Cup. In addition, it is necessary to raise the level of the national championship, to relieve tension around the teams”" Abdusalom Azizov said.
During the event, 9 representatives were also elected to the Executive Committee of the Association. With this, the next reporting and election congress of the FAA completed its work.