25 Сентябр 2021 3619
Бугун Тошкент шаҳрида қиличбозликнинг рапира йўналиши бўйича халқаро мусобақа старт олди. Халқаро қиличбозлик федерацияси (FIE) тақвимидан ўрин олган мазкур турнир рапира бўйича ўтказилмоқда.
Бугун мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Унда МОҚ ҳамда Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Халқаро қиличбозлик федерацияси кузатувчилари, спортчи ва мураббийлар иштирок этишди.
Musobaqada AQSh, Turkiya, Iroq, Filippin, Italiya, Boliviya, Eron, Qozog‘iston, Belarus kabi davlatlardan tashrif buyurgan mohir rapirachilar bahs olib borishmoqda.
Регламентга кўра, бугун эркаклар ўртасида ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинди. Унга кўра, биринчи ўрин америкалик Этан Гастнерга насиб этди. Ҳамюртларимиз Муҳаммадюсуф Асранов ва Аҳмадиллохон Солиҳожиев эса бронза медалларини қўлга киритишди.

25 September 2021 3617
International foil fencing competitions have started in Tashkent today. This tournament, included in the calendar of the International Fencing Federation (FIE), is held by rapier.
The grand opening of the competition took place today. It was attended by the Chairman of the NOC and the Fencing Federation of Uzbekistan Rustam Shoabdurakhmanov, observers from the International Fencing Federation, athletes and coaches.
Experienced rapiers from the USA, Turkey, Iraq, the Philippines, Italy, Bolivia, Iran, Kazakhstan, and Belarus compete at the competitions.
According to the regulations, the winners and prize-winners among men were determined today. The first place went to the American Ethan Gastner. Our compatriots Muhammad Yusuf Asranov and Akhmadillokhon Solihohiyev won bronze medals.