25 Сентябр 2021 3454
Гандбол бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси Осиё чемпионатидаги иштирокини муваффақиятли якунлади. Бу гал вакилларимиз аниқ мундиал йўлланмасини қўлга киритишди.
ЖЧга сўнгги ўрин 5-поғона учун кечган беллашувда қизларимиз гонконглик рақибаларига қарши майдонга чиқишди. Ўта кескин ва муросасиз кечган баҳс ҳамюртларимизнинг 28:25 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди.
Эслатиб ўтамиз, бундан аввал Иорданияни мағлуб этиб, олтиликка кирган жамоамиз ЖЧга йўлланма олиши керак эди. Бироқ Халқаро гандбол федерацияси ушбу мусобақа учун ажратилган квотани бештага қисқартиргач, Испания майдонларида ўтадиган чемпионат учун яна бир ғалаба қозонишимиз лозим бўлди. Таъкидлаш жоиз, қизларимиз гуруҳ босқичи доирасида гонконглик қизларга имкониятни бой беришган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси гандболчи қизларимизни, Ўзбекистон гандбол федерацияси ва барча мухлисларимизни ушбу муваффақият билан қутлайди.

25 September 2021 3452
Uzbekistan women's national handball team has successfully completed its performance at the Asian Championship. It was here that our representatives won a ticket to the World Cup.
In the match for the 5th place, our girls took the field against rivals from Hong Kong. A tense and uncompromising match ended with the victory of our compatriots with a score of 28:25.
Earlier, our team, which defeated Jordan and entered the top six, was supposed to get a ticket to the World Cup. However, after the International Handball Federation reduced the quota allocated for this competition to five, we had to win the championship once again on Spanish fields. It is worth noting that our girls in the group stage missed a chance for girls from Hong Kong.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our handball players, the Handball Federation of Uzbekistan and all our fans on the victory.