24 Сентябр 2021 3755
Ўзбекистон крикет федерацияси раиси Азиз Михлиев Покистон Ислом Республикасининг Лаҳор шаҳрига хизмат сафари уюштириб, Покистон крикет кенгаши мутасаддилари билан учрашди.
Ўзаро мулоқотда Ўзбекистон крикет федерацияси ва Покистон крикет кенгаши ўртасидаги ҳамкорликни кучайтириш масалалари муҳокама қилинди. Шунингдек, ҳар икки терма жамоа ўртасидаги ўзаро тажриба алмашинувини йўлга қўйиш борасида ҳам келишувга эришилди ҳамда Азиз Михлиев ва Покистон крикет кенгаши раиси Рамиз Рожа ўртасида мамлакатимизда крикетни ривожлантириш тўғрисидаги меморандум имзоланди.
Ушбу меморандумга мувофиқ, эндиликда Покистон крикет кенгаши томонидан крикет бўйича ўқув-таълим ишлари амалга оширилади. Бунда асосан мураббийлар ва крикетчиларимизнинг маҳоратларини оширишга эътибор қаратилади.
Покистон крикет кенгаши томонидан махсус дастурга мувофиқ, мутахассислар юборилади ва улар томонидан босқичма-босқич ҳакамлик ва мураббийлик курслари, турли даражадаги амалий ва назарий ўқув-йиғинлари ўтказилади. Бундан ташқари Покистоннинг Лаҳор шаҳридаги крикет бўйича миллий маҳорат марказида турли ёшдаги жамоаларимиз учун ўқув-машғулотлари ташкил этилади.

24 September 2021 3753
Chairman of the Cricket Federation of Uzbekistan Aziz Mikhliev made a working trip to the city of Lahore of the Islamic Republic of Pakistan and met with officials of the Cricket Council of Pakistan.
During the conversation, issues of strengthening cooperation between the Cricket Federation of Uzbekistan and the Cricket Council of Pakistan were discussed. An agreement was also reached on the exchange of experience between both national teams, and a memorandum on the development of cricket in our country was signed between Aziz Mikhliev and Chairman of the Pakistan Cricket Board Ramiz Roya.
In accordance with this memorandum, the Pakistan Cricket Board will now conduct cricket training activities. The main focus will be on improving the skills of coaches and cricketers.
In accordance with a special program developed by the Pakistan Cricket Board, specialists are sent and undergo step-by-step courses in refereeing and coaching, as well as practical and theoretical trainings at different levels. In addition, trainings for our teams of different ages will be organized at the National Cricket Center in Lahore, Pakistan.