24 Сентябр 2021 3755
Ўзбекистон крикет федерацияси раиси Азиз Михлиев Покистон Ислом Республикасининг Лаҳор шаҳрига хизмат сафари уюштириб, Покистон крикет кенгаши мутасаддилари билан учрашди.
Ўзаро мулоқотда Ўзбекистон крикет федерацияси ва Покистон крикет кенгаши ўртасидаги ҳамкорликни кучайтириш масалалари муҳокама қилинди. Шунингдек, ҳар икки терма жамоа ўртасидаги ўзаро тажриба алмашинувини йўлга қўйиш борасида ҳам келишувга эришилди ҳамда Азиз Михлиев ва Покистон крикет кенгаши раиси Рамиз Рожа ўртасида мамлакатимизда крикетни ривожлантириш тўғрисидаги меморандум имзоланди.
Ушбу меморандумга мувофиқ, эндиликда Покистон крикет кенгаши томонидан крикет бўйича ўқув-таълим ишлари амалга оширилади. Бунда асосан мураббийлар ва крикетчиларимизнинг маҳоратларини оширишга эътибор қаратилади.
Покистон крикет кенгаши томонидан махсус дастурга мувофиқ, мутахассислар юборилади ва улар томонидан босқичма-босқич ҳакамлик ва мураббийлик курслари, турли даражадаги амалий ва назарий ўқув-йиғинлари ўтказилади. Бундан ташқари Покистоннинг Лаҳор шаҳридаги крикет бўйича миллий маҳорат марказида турли ёшдаги жамоаларимиз учун ўқув-машғулотлари ташкил этилади.

24 Сентября 2021 3757
Председатель Федерации крикета Узбекистана Азиз Михлиев совершил рабочую поездку в город Лахор Исламской Республики Пакистан и встретился с должностными лицами совета по крикету Пакистана.
В ходе беседы были обсуждены вопросы усиления сотрудничества между Федерацией крикета Узбекистана и Советом по крикету Пакистана. Также достигнута договоренность об обмене опытом между обеими национальными командами, а также подписан меморандум о развитии крикета в нашей стране между Азизом Михлиевым и председателем совета по крикету Пакистана Рамизом Ройей.
В соответствии с этим меморандумом пакистанский совет по крикету теперь будет проводить учебно-тренировочные мероприятия по крикету. Основное внимание будет уделено повышению квалификации тренеров и игроков в крикет.
В соответствии со специальной программой, разработанной пакистанским советом по крикету, специалисты направляются и проходят поэтапные курсы судейства и коучинга, а также практические и теоретические тренинги на разных уровнях. Кроме того, в Национальном центре крикета в Лахоре, Пакистан, будут организованы тренинги для наших команд разных возрастов.