23 Сентябр 2021 4063
Ўзбекистон терма жамоаси жаҳон чемпионати йўлланмаси учун ўтказилаётган босқичда мезбон Иорданияни мағлуб этиб, мундиал йўлланмасини қўлга киритди. Қизиқарли ва кескин курашларга бой кечган беллашувда қизларимиз 34:26 ҳисобида ғалабага эришдилар.
Таъкидлаш жоиз, бу ғалаба жамоамизнинг кучли олтиликка киришини таъминлади. Регламентга кўра, қитъа биринчилигида 1-6-ўринларни қўлга киритган жамоалар шу йил Испанияда бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлади.
Бу билан Ўзбекистон аёллар гандбол жамоаси ўз тарихида иккинчи бор мундиалда иштирок этиш имкониятини қўлга киритди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан Ўзбекистон гандбол федерацияси ва терма жамоамизни табриклайди!

23 Сентября 2021 4066
Отличная новость с чемпионата Азии по гандболу среди женщин, который проходит в Иордании. Сборная Узбекистана в отборочном этапе за выход на чемпионат мира выиграла хозяина чемпионата — Иорданию и завоевала путёвку на чемпионат мира.
В бескомпромиссной игре наши девушки выиграли со счётом 34:26. Следует отметить, что эта победа позволила нашей команде войти в шестёрку сильнейших. Согласно регламенту, команды, занявшие 1–6 места на континентальном первенстве, имеют шанс принять участие на чемпионате мира нынешнего года в Испании. Таким образом, женская сборная Узбекистана по гандболу во второй раз в своей истории завоевала путёвку на первенство мира.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших девушек и федерацию гандбола страны с таким успехом!