23 Сентябр 2021 4063
Ўзбекистон терма жамоаси жаҳон чемпионати йўлланмаси учун ўтказилаётган босқичда мезбон Иорданияни мағлуб этиб, мундиал йўлланмасини қўлга киритди. Қизиқарли ва кескин курашларга бой кечган беллашувда қизларимиз 34:26 ҳисобида ғалабага эришдилар.
Таъкидлаш жоиз, бу ғалаба жамоамизнинг кучли олтиликка киришини таъминлади. Регламентга кўра, қитъа биринчилигида 1-6-ўринларни қўлга киритган жамоалар шу йил Испанияда бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлади.
Бу билан Ўзбекистон аёллар гандбол жамоаси ўз тарихида иккинчи бор мундиалда иштирок этиш имкониятини қўлга киритди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан Ўзбекистон гандбол федерацияси ва терма жамоамизни табриклайди!

23 September 2021 4062
Great news from the Asian Women's Handball Championship, which is taking place in Jordan. The national team of Uzbekistan in the qualifying stage for entering the World Cup won the host of the championship — Jordan and won a ticket to the World Cup.
In an uncompromising game, our girls won with a score of 34:26. It should be noted that this victory allowed our team to enter the top six. According to the regulations, the teams that took 1-6 places at the continental championship have a chance to take part in this year's World Championship in Spain. Thus, the women's national handball team of Uzbekistan won a ticket to the World Championship for the second time in its history.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our girls and the Handball Federation of the country on such success!