18 Сентябр 2021 4015
Бугун бир қатор спорт турларида терма жамоаларимизнинг жаҳон ареналарида нуфузли мусобақалардаги иштироки давом этади. Терма жамоамиз вакиллари футзал, волейбол, гандбол, стол тенниси, теннис бўйича қатор мусобақаларда қатнашади. Уларнинг иштироки ҳақида:
Волейбол. Эрта тонгда йигитларимиз Таиландга қарши кечган шиддатли баҳсда 3:2 ҳисобида ғалаба қозонишди. Энди жамоамиз 13-ўрин учун Қувайт ва Гонг Конг ўртасидаги баҳс ғолибига қарши майдонга чиқади.
Стол тенниси. Қозоғистоннинг Қарағанда шаҳрида соврин жамғармаси 25 000 АҚШ доллари бўлган мусобақада кучлилар сараланмоқда. Афсуски, яккалик дастурида вакилларимиз медаллар учун курашдан эрта чиқиб кетишди.
Эркаклар, жуфтлик. Ярим финал:
Элмурод Холиқов / Станислав Тян – Али Алхадрави / Абдулазиз Бу Шулайби (Саудия Арабистони)
Камила Халикова / Меҳринисо Норқулова – Каушани Нат / Практи (Ҳиндистон)
Аралаш жуфтлик, ярим финал:
Сўғдиёна Мадалиева / Муҳаммад Ўктамбоев – Элмурод Холиқов / Камила Халикова
Гандбол. Осиё чемпионатида қатнашаётган аёллар терма жамоамиз бугун Тошкент вақти билан 21:00 да бошланадиган ўйинда Қозоғистон жамоасига қарши баҳс олиб боради.
Осиё чемпионати, 2-тур
21:00. Ўзбекистон – Қозоғистон
Футзал. Бугун Литвадаги жаҳон чемпионатида қатнашаётган йигитларимиз гуруҳ босқичида сўнгги учрашувни ўтказишади. Мисрга қарши баҳсда жамоамиз ғалаба қозона олса, кейинги босқич йўлланмасини қўлга киритади.
Жаҳон чемпионати, 3-тур.
20:00. Ўзбекистон – Миср.
Теннис. Норасмий жаҳон чемпионати ҳисобланмиш Дэвис кубогининг жаҳон саралаш босқичида қатнашаётган йигитларимиз кечаги баҳсларда имкониятни бой бериб қўйишди. Агар бугун бўлиб ўтадиган жуфтликда ҳам норвегиялик теннисчилар устун келишса, улар кейинги босқичга йўл олишади.

18 Сентября 2021 4014
Сегодня в ряде видов спорта продолжается участие наших национальных команд в престижных соревнованиях на мировых аренах. Представители нашей сборной примут участие в ряде соревнований по футзалу, волейболу, гандболу, настольному теннису, теннису. Об их участии:
Волейбол. Рано утром наши ребята выиграли 3:2 в напряженном матче против Таиланда. Теперь наша команда выйдет на поле против победителя матча между Кувейтом и Гонконгом за 13-е место.
Настольный теннис. В казахстанском городе Караганда проходит отбор сильнейших на турнир с призовым фондом 25 000 долларов США. К сожалению, в одиночной программе наши представительницы рано выбыли из борьбы за медали.
Мужчины, пара. Полуфиналы:
Элмурод Холиков / Станислав Тян – Али Альхадрави / Абдулазиз Букейби (Саудовская Аравия)
Камила Халикова / Меринисо Норкулова – Каушани Нат / Практи (Индия)
Смешанная пара, полуфинал:
Сугдеена Мадалиева / Мохаммад Уктамбоев-Элмурод Холиков / Камила Халикова
Гандбол. Женская сборная Узбекистана, принимающая участие в чемпионате Азии, сегодня в 21:00 по ташкентскому времени сыграет с командой Казахстана.
Чемпионат Азии, 2-й тур
21:00. Узбекистан – Казахстан
Футзал. Сегодня наши ребята, выступающие на чемпионате мира в Литве, проведут заключительную встречу группового этапа. Если наша команда выиграет матч против Египта, она получит путевку в следующий раунд.
Чемпионат мира, 3-й тур.
20:00. Узбекистан-Египет.
Теннис. Наши ребята, участвующие в мировой квалификации Кубка Дэвиса, который считается неофициальным чемпионатом мира, упустили шанс на вчерашние матчи. Если даже в паре, которая состоится сегодня, норвежские теннисисты будут доминировать, они выйдут на следующий уровень.