18 Сентябр 2021 4015
Бугун бир қатор спорт турларида терма жамоаларимизнинг жаҳон ареналарида нуфузли мусобақалардаги иштироки давом этади. Терма жамоамиз вакиллари футзал, волейбол, гандбол, стол тенниси, теннис бўйича қатор мусобақаларда қатнашади. Уларнинг иштироки ҳақида:
Волейбол. Эрта тонгда йигитларимиз Таиландга қарши кечган шиддатли баҳсда 3:2 ҳисобида ғалаба қозонишди. Энди жамоамиз 13-ўрин учун Қувайт ва Гонг Конг ўртасидаги баҳс ғолибига қарши майдонга чиқади.
Стол тенниси. Қозоғистоннинг Қарағанда шаҳрида соврин жамғармаси 25 000 АҚШ доллари бўлган мусобақада кучлилар сараланмоқда. Афсуски, яккалик дастурида вакилларимиз медаллар учун курашдан эрта чиқиб кетишди.
Эркаклар, жуфтлик. Ярим финал:
Элмурод Холиқов / Станислав Тян – Али Алхадрави / Абдулазиз Бу Шулайби (Саудия Арабистони)
Камила Халикова / Меҳринисо Норқулова – Каушани Нат / Практи (Ҳиндистон)
Аралаш жуфтлик, ярим финал:
Сўғдиёна Мадалиева / Муҳаммад Ўктамбоев – Элмурод Холиқов / Камила Халикова
Гандбол. Осиё чемпионатида қатнашаётган аёллар терма жамоамиз бугун Тошкент вақти билан 21:00 да бошланадиган ўйинда Қозоғистон жамоасига қарши баҳс олиб боради.
Осиё чемпионати, 2-тур
21:00. Ўзбекистон – Қозоғистон
Футзал. Бугун Литвадаги жаҳон чемпионатида қатнашаётган йигитларимиз гуруҳ босқичида сўнгги учрашувни ўтказишади. Мисрга қарши баҳсда жамоамиз ғалаба қозона олса, кейинги босқич йўлланмасини қўлга киритади.
Жаҳон чемпионати, 3-тур.
20:00. Ўзбекистон – Миср.
Теннис. Норасмий жаҳон чемпионати ҳисобланмиш Дэвис кубогининг жаҳон саралаш босқичида қатнашаётган йигитларимиз кечаги баҳсларда имкониятни бой бериб қўйишди. Агар бугун бўлиб ўтадиган жуфтликда ҳам норвегиялик теннисчилар устун келишса, улар кейинги босқичга йўл олишади.

18 September 2021 4013
Today, in a number of sports, our national teams continue to participate in prestigious competitions on world arenas. Representatives of our national team will take part in a number of competitions in futsal, volleyball, handball, table tennis, tennis. About their participation:
Volleyball. Early in the morning, our guys won 3-2 in a tense match against Thailand. Now our team will take the field against the winner of the match between Kuwait and Hong Kong for the 13th place.
Table tennis. In the Kazakh city of Karaganda, the selection of the strongest for the tournament with a prize fund of 25,000 US dollars is taking place. Unfortunately, in the single program, our representatives dropped out of the fight for medals early.
Men, couple. Semi-finals:
Elmurod Kholikov / Stanislav Tian-Ali Alhadrawi / Abdulaziz Bukeibi (Saudi Arabia)
Kamila Khalikova / Meriniso Norkulova – Kaushani Nath / Prakti (India)
Mixed pair, semi-final:
Sugdeena Madalieva / Mohammad Uktamboev-Elmurod Kholikov / Kamila Khalikova
Handball. The women's national team of Uzbekistan, taking part in the Asian Championship, will play with the team of Kazakhstan today at 21:00 Tashkent time.
Asian Championship, 2nd round
21:00. Uzbekistan – Kazakhstan
Futsal. Today, our guys competing at the World Cup in Lithuania will hold the final meeting of the group stage. If our team wins the match against Egypt, it will get a ticket to the next round.
World Championship, 3rd round.
20:00. Uzbekistan-Egypt.
Tennis. Our guys participating in the world qualification of the Davis Cup, which is considered an unofficial world championship, missed the chance for yesterday's matches. Even if the Norwegian tennis players dominate in the pair that will take place today, they will reach the next level.