18 Сентябр 2021 3484
Бугун таэквондо WT бўйича кадетлар ва ўсмирлар терма жамоаси бош мураббийи Собир Назаралиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Собир Назаралиев 1985 йил туғилган. Спортчилик фаолиятида -54 кг вазн тоифасида иштирок этган Собир Назаралиев 2008 йил ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ва 2010 йил Осиё чемпионатининг бронза медали соҳиби, шунингдек, кўплаб бошқа халқаро турнирлар ғолиби саналади. 8 йилдан бери Ўзбекистон кадетлар терма жамоасида мураббийлик қилмоқда. Фаолияти давомида Осиё ўйинлари финалчиси Мадинабону Маннопова, 2019 йил пойтахтимизда ўтган кадетлар ўртасидаги ЖЧ ғолиби Зафарбек Каримов каби ёш иқтидорларни тарбиялаган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Собир Назаралиевни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Сабира Назаралиева!
Сегодня главный тренер сборной команды кадетов и юниоров по таэквондо WT Собир Назаралиев отмечает свой день рождения.
Сабир Назаралиев родился в 1985 году. Сабир Назаралиев, выступавший в весовой категории -54 кг, является бронзовым призером чемпионата мира среди военных 2008 года и чемпионата Азии 2010 года, а также победителем многих других международных турниров. В течение 8 лет тренировал сборную кадетов Узбекистана. За свою карьеру воспитала таких молодых талантов, как финалист Азиатских игр Мединабону Маннопова, победитель Чемпионата мира среди кадетов 2019 года Зафарбек Каримов.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Сабира Назаралиева с сегодняшним днем рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.