12 Сентябр 2021 3599
Россия Федерациясининг Қозон шаҳрида илк бор ўтказилган МДҲ ўйинлари ўз якунига етди. Унда иштирок этган Ўзбекистон делегацияси 91 та медаль билан умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллади.
Ҳамюртларимиз мусобақада 23 та олтин, 32 та кумуш ва 36 та бронза жами 91 та медалларига сазовор бўлишди. Бу мезбон Россия жамоасидан сўнг иккинчи кўрсаткич бўлди. Сўнгги кунда бўлиб ўтган баҳсларда вакилларимиз каратэ, бадиий гимнастика, футзал спорт турларида шоҳсупага кўтарилишди. Унда шоҳсупага кўтарилган спортчилар:
Олтин медаль: Дилдора Алиқулова (каратэ).
Кумуш медаль: Ирода Садикова, Доменика Дамирова, Аида Хайдарова, Мубина Камолова (жамоавий баҳсларда, бадиий гимнастика), Насибабону Нарбаева (каратэ), Моҳларойим Ҳакимжонова (каратэ).
Бронза медаль: Анастасия Саранцева (2 та: тасма ва халқа баҳсларида, бадиий гимнастика), Исломжон Сатторов (каратэ), Бону Эгамбердиева (каратэ), Севинч Содиқова ва Диана Гарамова (бадминтон, жуфтлик) футзал терма жамоаси.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Туризм ва спорт вазирлиги, унда иштирок этган федерация ва ассоциацияларимиз, спортчиларимиз ва мухлисларимизни самимий табриклаб қолади.

12 Сентября 2021 3600
Игры СНГ, впервые проведенные в Казани, Российская Федерация, подошли к своему завершению. Участвовавшая в нем делегация Узбекистана с 91 медалью заняла второе место в общекомандном зачете.
Наши соотечественники завоевали 23 золотых, 32 серебряных и 36 бронзовых медалей, завоевав в общей сложности 91 медаль. Это был второй показатель после принимающей российской команды. В соревнованиях, состоявшихся в последний день, наши представители поднялись на пьедестал почета в таких видах спорта, как каратэ, художественная гимнастика, футзал. В нем спортсмены, поднявшиеся на пьедестал почета:
Золотая медаль: Дилдора Аликулова (каратэ).
Серебряная медаль: Ирода Садыкова, Доменика Дамирова, Аида Хайдарова, Мубина Камолова (в командных соревнованиях, художественная гимнастика), Насибабону Нарбаева (каратэ), Мохлароим Хакимжонова (каратэ).
Бронзовая медаль: Анастасия Сарансева (2-е место: в соревнованиях на ремешках и обручах, художественная гимнастика), Исламжон Сатторов (каратэ), Бону Эгамбердиева (каратэ), Севинч Садыкова и Диана Гарамова (бадминтон, пара) сборная по футзалу.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет с этим успехом министерство туризма и спорта, участвующие в нем Федерации и Ассоциации, наших спортсменов и болельщиков.