11 Сентябр 2021 5490
Бугун ўзбек ва жаҳон дзюдосининг ёрқин вакилларидан бири Ришод Собиров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ришод Собиров 1986 йил 11 сентябрь куни Бухорода туғилган. Дзюдо бўйича Пекин-2008, Лондон-2012 ва Рио-2016 Олимпия ўйинларининг совриндори. 2010 йил Токио ва 2011 йил Парижда ўтказилган жаҳон чемпионатида -60 кг вазн тоифасида жаҳон чемпиони, шунингдек, 2015 йил Астана (Нур-Султан)да ўтган дунё биринчилигининг бронза медали соҳиби. 2011 йил жаҳоннинг энг яхши дзюдочиси номини қўлга киритган. Ришод Собировнинг мана шундай муваффақиятлари давлатимиз томонидан “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари, “Эл-юрт ҳурмати” орденлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Oлимпия қўмитаси Ришод Собировни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

11 Сентября 2021 5492
Сегодня один из ярких представителей узбекского и мирового дзюдо Ришод Собиров отмечает свой день рождения.
Ришод Собиров родился 1986 сентября 11 года в Бухаре. Призер Олимпийских игр по дзюдо в Пекине-2008, Лондоне-2012 и Рио-2016. Чемпион мира в категории -60 кг на чемпионатах мира 2010 года в Токио и 2011 года в Париже, а также бронзовый призер мирового первенства 2015 года в Астане (Нур-Султан). В 2011 году завоевал звание лучшего дзюдоиста мира. За эти успехи Ришод Собиров награжден нашим государством почетными званиями “заслуженный спортсмен Республики Узбекистан” и “Узбекистон ифтихори”, орденом “Эл-юрт Хурмати”.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ришода Собирова с сегодняшним днем рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.