Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси Бош Ассамблеясининг мезбони ўзгарди
Жорий йил Миллий Олимпия қўмиталари ассоциациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтиши режалаштирилган. Ташкилот ушбу тадбир мезбони ўзгарганини маълум қилди.
Ташкилот Бош котиби Гунилла Линдбергнинг маълум қилишича, Ассамблея Грециянинг Крит оролида бўлиб ўтади. Аввалроқ, у 24-25 октябрь кунлари Корея Республикасининг Сеул шаҳрида ўтиши режалаштирилган эди. Бироқ эпидемиологик вазият сабаб Афинага кўчирилди. Энди эса Греция пойтахтидан узоқ бўлмаган манзил Крит ороли 206 мамлакатдан ташриф буюрадиган МОҚ вакиллари ўртасида ўтадиган бўлажак Ассамблеяга мезбонлик қилиши айтилмоқда.

7 Сентября 2021 3171
В этом году запланировано проведение очередной Генеральной Ассамблеи ассоциации Национальных Олимпийских комитетов. Организация сообщила, что место проведения мероприятия изменилось.
Как отметила Генеральный секретарь ассоциации Гунилла Линдберг, Ассамблея пройдёт на острове Крит в Греции. До этого, проведение мероприятия планировалось 24-25 октября в Сеуле. Однако, в связи с эпидемиологической ситуацией Ассамблею перенесли в Афины. Теперь же, Ассамблея с участием представителей НОК из 206 стран мира состоится на острове Крит.