Миллий Олимпия қўмиталари ассоциацияси Бош Ассамблеясининг мезбони ўзгарди
Жорий йил Миллий Олимпия қўмиталари ассоциациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтиши режалаштирилган. Ташкилот ушбу тадбир мезбони ўзгарганини маълум қилди.
Ташкилот Бош котиби Гунилла Линдбергнинг маълум қилишича, Ассамблея Грециянинг Крит оролида бўлиб ўтади. Аввалроқ, у 24-25 октябрь кунлари Корея Республикасининг Сеул шаҳрида ўтиши режалаштирилган эди. Бироқ эпидемиологик вазият сабаб Афинага кўчирилди. Энди эса Греция пойтахтидан узоқ бўлмаган манзил Крит ороли 206 мамлакатдан ташриф буюрадиган МОҚ вакиллари ўртасида ўтадиган бўлажак Ассамблеяга мезбонлик қилиши айтилмоқда.

7 September 2021 3169
The next General Assembly of the Association of National Olympic Committees is scheduled to be held this year. The organization reported that the venue of the event has changed.
As the Secretary General of the association Gunilla Lindberg noted, the Assembly will be held on the island of Crete in Greece. Before that, the event was planned to be held on October 24-25 in Seoul. However, due to the epidemiological situation, the Assembly was moved to Athens. Now, the Assembly with the participation of representatives of NOC from 206 countries of the world will be held on the island of Crete.