“Чегарачилар” поло бўйича “Мустақиллик кубоги”ни қўлга киритди
Тошкентда Қорабайир зотли отларнинг биринчи миллий фестивали ва поло бўйича “Мустақиллик кубоги” бўлиб ўтди. 3 кун давом этган мусобақада юртимизнинг энг сара 10 жамоаси ғолиблик учун баҳс олиб борди.
Бугун бўлиб ўтган ҳал қилувчи босқичда учинчи ўрин учун “Nest One Қорабайир Миллий бренди” ва Миллий Гвардия жамоалари куч синашган бўлса, бош соврин учун “Чегарачилар” “Темир йўллари” жамоаси билан рақобатлашишди.
Учинчи ўрин учун кечган курашда “Nest One Қорабайир Миллий бренди” 6:2 ҳисобида устун келиб, рақибини катта фарқ билан мағлубиятга учратишга муваффақ бўлди. Финал эса ўз номига яраша ўта муросасиз ва кескин курашларга бой кечди. Якунда 1 та тўп фарқи билан устун келган “Чегарачилар” 5:4 ҳисобида устун келиб, бош совринни қўлга киритди.
Мусобақанинг тақдирлаш маросимида сўз олган мутасаддилар барчани Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги билан муборакбод этиб, поло спортининг юртимизда янада ривожланаётганини алоҳида таъкидлаб ўтишди. Шунингдек, бу каби турнирларни мунтазам ўтказиб, уни анъанага киритиш режаси ҳақида тўхталишди.

5 September 2021 3518
The first National festival of horses of the Karabair breed and the "Independence Cup" in equestrian polo were held in Tashkent. The best 10 teams of the country took part in the competitions, which lasted for three days.
Today, the decisive stage was held, in which the teams of "Nest One Korabayir Milliy Brandy" and the National Guard competed for the third place, and "Chegarachilar" and "Temir yillari"competed for the main prize.
In the game for the third place, “Nest One Korabayir Milliy Brandy " won by a large margin — 6: 2. It should be noted that the final was uncompromising, where both teams tried to win. However, luck was on the side of "Chegarachilar". They managed to decide the outcome of the match in their favor — 5: 4.
The award ceremony was attended by responsible persons who congratulated on the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan and noted that equestrian polo has been developing noticeably in the country recently. It was also emphasized that it is planned to hold such tournaments regularly.