МДҲ ўйинларининг илк кунида 5 та медаль қўлга киритдик
Россия Федерациясининг Қозон шаҳрида И МДҲ ўйинлари старт олди. Медаллар жамланмаси ўйналган дастлабки кунда жамоамиз 5 та медалга сазовор бўлди.
Эътиборлиси, шоҳсупага кўтарилган барча спортчиларимиз юнон-рум кураши усталари бўлди. Муроджон Алимжонов (-77 кг) ва Муҳаммадқодир Расулов (-82 кг) кумуш медалга сазовор бўлган бўлса, Аброр Отабоев (-63 кг), Жамол Жумабоев (-72 кг) ва Темурбек Насимов (-130 кг) бронза медалини қўлга киритишди.
Қайд этиш жоиз, бугун мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтади. Кеча Ўзбекистон делегациясининг яна бир қисми Қозонга йўл олди. Мазкур мусобақада делегациямизга МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов раҳбарлик қилмоқда.

4 September 2021 3147
The First CIS Games have started in Kazan (Russian Federation). According to the results of the first day, the representatives of the national team of Uzbekistan won 5 medals.
It is noteworthy that all the medalists are Greco-Roman wrestlers. In particular, Murodjon Alimzhonov (-77 kg) and Mukhammadkadir Rasulov (-82 kg) won silver, Abror Otaboev (-63 kg), Zhamol Zhumaboev (-72 kg) and Temurbek Nasimov (-130 kg) won bronze.
It should be noted that the opening ceremony of the Games will be held today. Yesterday, another part of the delegation of Uzbekistan left for Kazan. We remind you that the delegation is headed by the Secretary General of the NOC Oibek Kassymov.