Ҳамюртимизга медаль учун 1 сантиметр камлик қилди
Токио-2020 Паралимпия ўйинларида навбатдаги кун беллашувлари бошланди. Бир оз аввал пара-енгил атлетика бўйича аёллар ўртасида F35 классида ядро улоқтириш бўйича финал баҳслари якунланди.
Унда иштирок этган ҳамюртимиз Дилафрузхон Аҳмадхонова 8.59 метр натижа билан 4-ўринни эгаллади. Афсуски, спортчимизга бронза медалини қўлга киритиш учун бор йўғи 1 см камлик қилди. 3-ўринни эгаллаган чехиялик спортчи Анна Люксова 8.60 метр натижа кўрсатди.
Бугун иштирокини бошлаган вакилларимиз орасида пара-каноэчимиз Азизбек Абдулҳабибов ярим финалга йўл олган бўлса, пара-таэквондочимиз Зиёдахон Исоқова (-49 кг) ҳам биринчи даврадан муваффақиятли ўтди. Афсуски, -61 кг вазндаги Зуҳриддин Тоҳиров илк беллашувда имкониятни бой бериб қўйди.

Our compatriot was 1 cm short of a medal
Another day of the Tokyo 2020 Paralympics has begun. A few minutes ago, the final among women in para-athletics (shot put, category F35) ended.
Our compatriot Dilafruz Akhmadkhonova took the 4th place, with a result of 8.59 m. It should be noted that only 1 cm was not enough for her bronze. Anna Luxova from the Czech Republic, who won the 3rd place, set a score of 8.60 m.
Also, our para-canoeist Aziz Abdulkhabibov reached the semifinals, para-taekwondo athlete Ziyoda Isakova (-49 kg) successfully held the first stage. Unfortunately, Zukhriddin Tohirov (-61 kg) was defeated in the first fight.