Бронза медалидан 1 сантиметр ажратиб қолди
Ҳозиргина пара-енгил атлетиканинг Т12 классида аёллар ўртасида узунликка сакраш бўйича финал баҳслари якунланди. Унда ҳамюртимиз Ёқутхон Холбекова ҳам иштирок этди.
Қизиқарли ва муросасиз кечган баҳс натижаларига кўра, ҳамюртимиз 5.32 метр натижа билан 4-ўринни эгаллади. Эътиборлиси, унга совринли ўринни қўлга киритиши учун бор йўғи 1 сантиметр етишмади. Боиси, 3-ўринни эгаллаган жазоирлик Линда Хамри 5.33 метр натижа қайд этди.
Шундай бўлса ҳам, Холбекова ҳам ёзги, ҳам қишки Паралимпия ўйинларида иштирок этган биринчи спортчимиз сифатида тарихда қолади.

1 centimeter was not enough to bronze
A little earlier, the performances of para-athletes in the long jump (category T12) ended. Our representative Yankutkhon Kholbekova also participated in this direction.
According to the results of the competition, Kholbekova won the 4th place with a result of 5.32 m. It should be noted that only 1 cm was not enough for her to win the prize. Linda Hamri (Algeria), who took third place, set a score of 5.33 m.
Despite this, Yankutkhon Kholbekova entered the history of the country as a para-athlete who participated in both the summer and winter Paralympics.