Карим Тўлагановни табриклаймиз!
Бугун Олимпия ўйинларида шоҳсупага кўтарилган боксчимиз, Атланта-1996 Олимпиадаси бронза медали соҳиби Карим Тўлаганов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Карим Тўлаганов 1973 йилнинг 27 августида Тошкент вилоятида таваллуд топган. Атланта-1996 Олимпиадасидаги бронзадан ташқари Осиё чемпионати ва Марказий Осиё ўйинларида ҳам бронза медалларига сазовор бўлган. Карим Тўлаганов мамлакатимиз Мустақилликка эришгач Олимпия ўйинларида шоҳсупага кўтарилган биринчи боксчимиз сифатида тарихдан жой олган.
Кўрсатган натижалари учун «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвони ва «Меҳнат шуҳрати» ордени билан мукофотланган. Бугунги кунда ҳакамлик фаолияти билан ҳам шуғулланмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Карим Тўлагановни туғилган куни билан муборакбод этиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Karim Tulaganov!
Today, our boxer, who rose to the podium of the Olympic Games, the bronze medalist of the 1996 Olympics in Atlanta, Karim Tulaganov, celebrates his birthday.
Karim Tulaganov was born on August 27, 1973 in the Tashkent region. In addition to bronze at the 1996 Atlanta Olympics, he also won bronze medals at the Asian Championships and the Central Asian Games. Karim Tulaganov went down in history as the first boxer to climb the podium at the Olympic Games after our country gained independence.
For outstanding results, he was awarded the honorary title "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan" and the order "Mehnat Shukhrati". Today, he is also engaged in arbitration activities.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Karim Tulaganov on his birthday and wishes him long life and good health.