Уч нафар пара-сузувчимиз олтин медаллар учун баҳс олиб боришади
Токио шаҳрида XVI ёзги Паралимпия ўйинлари старт олди. Маълум қилганимиздек, дастлабки кунда 5 нафар пара-сузувчимиз стартга чиқди.
Дастлаб эркаклар ўртасида 100 метрга баттерфляй усулида сузиш баҳсида Музаффар Турсунхўжаев ва Ислам Асланов, аёллар ўртасида худди шу йўналишда Шоҳсанамхон Тошпўлатова, Нигорахон Мирзоҳидова ҳамда Муслима Одилова (барчаси S13) саралаш баҳсида стартга чиқишди.
Қувонарлиси, Ислам Асланов ўз гуруҳида 26.35 сония вақт билан 1-ўринни эгаллади. 26.72 сония вақт сарфлаган яна бир ҳамюртимиз Музаффар Турсунхўжаев 3-ўринни банд қилди. Шу тариқа иккала вакилимиз ҳам финал босқичига йўлланмани қўлга киритишди.
Аёллар ўртасидаги баҳсларда Шохсанамхон Тошпўлатова ҳам саралашда 30.79 сония вақт билан 1-ўринни эгаллаган ҳолда финал йўлланмасини нақд қилди. Афсуски, Нигорахон Мирзохидова ҳамда Муслима Одилова саралашдан ўта олишмади.

Three of our para-swimmers will compete for gold medals
The XVI Summer Paralympic Games have started in Tokyo. As we previously reported, five of our para-swimmers went to the start on the first day.
Muzaffar Tursunkhuzhayev and Islam Asanov took part in the men's 100-meter butterfly, and Shokhsanam Toshpulatova, Nigora Mirzokhidova and Muslima Odilova (category S13) took part in the women's swim in the same direction.
It is noteworthy that according to the results of the selection, Islam Asanov became the first in his group with a score of 26.35 seconds. Another of our representatives took the third place with an indicator of 26.72 seconds. Thus, they won tickets to the final.
Also, among women, Shokhsana Toshpulatova managed to reach the final (30.79 seconds), taking first place. Unfortunately, Nigora Mirzokhidova and Muslima Odilova ended their participation after the selection.