Бугун Токио-2020 Паралимпия ўйинларига старт берилади
Яна бир неча соатдан сўнг Токио шаҳрида ХVI Паралимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросими бошланади. Айни пайтда терма жамоамиз мазкур тадбирга қизғин ҳозирлик кўрмоқда.
Маросим Тошкент вақти билан соат 16:00 да старт олади. Бу йилги Паралимпия ўйинларида бутун дунёдан ташриф буюрган 163 та делегация иштирок этмоқда. Қайд этиш жоиз, улар орасида Ўзбекистон делегацияси ўз тарихида илк бор 48 спортчи билан 55 та йўлланмага сазовор бўлди.
Миллий Паралимпия қўмитасининг маълум қилишича, бугун бўлиб ўтадиган очилиш маросимида пара-енгил атлетикачиларимиз Муҳаммад Рехсимов ҳамда Нурхон Қурбонова делегациямиз байроқдори бўлишади.
Эслатиб ўтамиз, Токио-2020 Паралимпия ўйинлари 5 сентябрга қадар давом этади. Бўлажак баҳсларда ҳамюртларимизга омад ва зафарлар тилаб қоламиз.

The Tokyo 2020 Paralympic Games will start today
In a few hours, the opening ceremony of the XVI Paralympic Games will begin in Tokyo. Currently, our national team is preparing for this event.
The ceremony will begin at 16: 00 Tashkent time. This time, 163 delegations from all over the world are taking part in the Paralympic Games. It should be noted that among them, the delegation of Uzbekistan won 55 licenses with 48 athletes for the first time in its history.
According to the National Paralympic Committee, the flag bearers of our delegation will be para-athletes-Muhammad Rehsimov and Nurkhon Kurbanova.
We remind you that the Tokyo 2020 Paralympics will last until September 5. We wish good luck and bright victories to our representatives at these Games.