Бугун Токио-2020 Паралимпия ўйинларига старт берилади
Яна бир неча соатдан сўнг Токио шаҳрида ХVI Паралимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросими бошланади. Айни пайтда терма жамоамиз мазкур тадбирга қизғин ҳозирлик кўрмоқда.
Маросим Тошкент вақти билан соат 16:00 да старт олади. Бу йилги Паралимпия ўйинларида бутун дунёдан ташриф буюрган 163 та делегация иштирок этмоқда. Қайд этиш жоиз, улар орасида Ўзбекистон делегацияси ўз тарихида илк бор 48 спортчи билан 55 та йўлланмага сазовор бўлди.
Миллий Паралимпия қўмитасининг маълум қилишича, бугун бўлиб ўтадиган очилиш маросимида пара-енгил атлетикачиларимиз Муҳаммад Рехсимов ҳамда Нурхон Қурбонова делегациямиз байроқдори бўлишади.
Эслатиб ўтамиз, Токио-2020 Паралимпия ўйинлари 5 сентябрга қадар давом этади. Бўлажак баҳсларда ҳамюртларимизга омад ва зафарлар тилаб қоламиз.

Сегодня стартуют Паралимпийские игры Токио-2020
Через несколько часов в Токио начнётся торжественная церемония открытия ХVI Паралимпийских игр. В настоящее время наша сборная готовится к данному мероприятию.
Церемония начнётся в 16:00 по Ташкентскому времени. На этот раз на Паралимпийских играх принимают участие 163 делегаций со всего мира. Следует отметить, что среди них делегация Узбекистана впервые в своей истории завоевала 55 лицензий с 48 спортсменами.
Как сообщает Национальный Паралимпийский комитет, знаменосцами нашей делегации будут пара-легкоатлеты — Мухаммад Рехсимов и Нурхон Курбанова.
Напоминаем, Паралимпиада Токио-2020 продлится до 5 сентября. Желаем удачи и ярких побед нашим представителям на этих Играх.