Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист Эркин Эрназаровни табриклаймиз!
Бугун таниқли журналист, мамлакатимиз ривожи узоқ йил самарали меҳнат қилган Эркин Эрназаров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Эркин Мадиярович Эрназаров 1945 йил 20 август куни Тошкент вилояти Янги йўл туманида туғилган. 1974 йил Тошкент Давлат университетининг Журналистика факультетини тамомлаган. Олийгоҳни битиргач меҳнат фаолиятини туман газетасида бошлади. Шундан сўнг Тошкент вилояти ОАВ бошқарма бошлиғи, 1989-1999 йиллар “Тошкент оқшоми” газетасининг бош муҳаррири, 1999-2004 йиллар Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари, 2004-2009 йиллар Маданият вазирининг биринчи ўринбосари, 2009-2014 йилларда пойтахтимиздаги Олимпия шон-шуҳрати музейи директори сифатида самарали меҳнат қилган. 2014 йилдан шу кунга қадар “Демократлаштириш ва инсон ҳуқуқлари” журналининг бош муҳаррири бўлиб ишламоқда.
Эркин ака, шунингдек, Ўзбекистонда Олимпия ҳаракатини ривожлантиришда, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишда ҳам ёшларга ўрнак бўлиб келмоқда. У киши ўзининг таҳлилий мақолалари, ёшларга бераётган сабоқлари билан мамлакатимиз Олимпия тараққиётига катта ҳисса қўшиб келмоқда.
Эркин Мадияровичнинг узоқ йиллик фаолияти давлатимиз томонидан “Шуҳрат” медали, “Меҳнат шуҳрати” ордени ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Эркин Эрназаровни таваллуд куни билан табриклаб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to the Honored Journalist of the Republic of Uzbekistan Erkin Ernazarov!
Erkin Ernazarov, a well-known journalist who has worked for the development of our country for many years, is celebrating his birthday today.
Ernazarov Erkin Madiyarovich was born on August 20, 1945 in the Tashkent region. In 1974, he graduated from the Faculty of Journalism of Tashkent State University. After studying, he began his career in a district newspaper. Then he headed the media department of the Tashkent region, in 1989-1999 he was the editor-in-chief of the newspaper "Evening Tashkent" , from 1999 to 2004 — Deputy khokim of Tashkent, from 2004 to 2009-First Deputy Minister of Culture, and from 2009 to 2014 — director of the Museum of Olympic Glory in Tashkent. Since 2014, he has been the editor-in-chief of the journal "Democratlashtirish va insonқukulari" ("Democratization and Human Rights").
Erkin Ernazarov also makes a significant contribution to the development of the Olympic movement and the promotion of a healthy lifestyle in Uzbekistan, is a role model for young people. With his analytical articles and instructions for the younger generation, he provides significant assistance in promoting the ideas of Olympism.
For his merits and long-term work, he was awarded the medal "Shukhrat", the order "Mehnat Shukhrati" , as well as the honorary title "Uzbekiston Republikasida hizmat Kirsatgan journalist" ("Honored Journalist of the Republic of Uzbekistan").
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Erkin Ernazarov on his birthday, wishes him good health and long life.