Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист Эркин Эрназаровни табриклаймиз!
Бугун таниқли журналист, мамлакатимиз ривожи узоқ йил самарали меҳнат қилган Эркин Эрназаров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Эркин Мадиярович Эрназаров 1945 йил 20 август куни Тошкент вилояти Янги йўл туманида туғилган. 1974 йил Тошкент Давлат университетининг Журналистика факультетини тамомлаган. Олийгоҳни битиргач меҳнат фаолиятини туман газетасида бошлади. Шундан сўнг Тошкент вилояти ОАВ бошқарма бошлиғи, 1989-1999 йиллар “Тошкент оқшоми” газетасининг бош муҳаррири, 1999-2004 йиллар Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари, 2004-2009 йиллар Маданият вазирининг биринчи ўринбосари, 2009-2014 йилларда пойтахтимиздаги Олимпия шон-шуҳрати музейи директори сифатида самарали меҳнат қилган. 2014 йилдан шу кунга қадар “Демократлаштириш ва инсон ҳуқуқлари” журналининг бош муҳаррири бўлиб ишламоқда.
Эркин ака, шунингдек, Ўзбекистонда Олимпия ҳаракатини ривожлантиришда, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишда ҳам ёшларга ўрнак бўлиб келмоқда. У киши ўзининг таҳлилий мақолалари, ёшларга бераётган сабоқлари билан мамлакатимиз Олимпия тараққиётига катта ҳисса қўшиб келмоқда.
Эркин Мадияровичнинг узоқ йиллик фаолияти давлатимиз томонидан “Шуҳрат” медали, “Меҳнат шуҳрати” ордени ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Эркин Эрназаровни таваллуд куни билан табриклаб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

20 Августа 2021 4172
Сегодня известный журналист, много лет трудившийся на благо развития нашей страны Эркин Эрназаров отмечает свой День рождения.
Эрназаров Эркин Мадиярович родился 20 августа 1945 года в Ташкентской области. В 1974 году окончил факультет журналистики Ташкентского Государственного университета. После учёбы свою карьеру начал в районной газете. Затем возглавлял управление СМИ Ташкентской области, в 1989-1999 году был главным редактором газеты «Вечерний Ташкент», с 1999 по 2004 год — заместителем хокима Ташкента, с 2004 по 2009 год — первым заместителем Министра культуры, а с 2009 по 2014 год — директором Музея Олимпийской славы в Ташкенте. С 2014 года по настоящее время он является главным редактором журнала «Демократлаштириш ва инсон ҳуқуқлари» («Демократизация и права человека»).
Эркин Эрназаров также вносит весомый вклад в развитии Олимпийского движения и пропаганды здорового образа жизни в Узбекистане, является образцом для подражания молодёжи. Своими аналитическими статьями и наставлениями для молодого поколения, оказывает значительное содействие в пропаганде идей Олимпизма.
За свои заслуги и многолетний труд награжден медалью «Шухрат», орденом «Мехнат шухрати», а также, почётным званием “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист” («Заслуженный журналист Республики Узбекистан»).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Эркина Эрназарова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.