Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Санжар Турсунов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Санжар Турсунов 1998 йил 18 август куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Бокс бўйича 2017 йил катталар ўртасидаги Осиё чемпионатида муваффақиятли қатнашиб, жаҳон чемпионатига йўлланма олди. Ўша йили Гамбургда ўтган дунё биринчилигида бронза медали соҳиби бўлди. 2019 йилги қитъа биринчилигида эса кумуш медаль билан тақдирланди. Жорий йил БААнинг Дубай шаҳрида ўтган Осиё чемпионати бронза медалига сазовор бўлди. Токио-2020 Олимпия ўйинларида -91 кг вазн тоифасида иштирок этди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Санжар Турсуновни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Санжара Турсунова!
Санжар Турсунов родился 18 августа 1998 года в Сурхандарьинской области. На чемпионате Азии 2017 года среди взрослых выступил успешно, и завоевал путёвку на чемпионат мира. В том же году в первенстве мира Турсунов стал бронзовым призёром. А на чемпионате Азии 2019 года ему удалось завоевать серебряную медаль. На чемпионате Азии 2021 года в ОАЭ удостоился бронзовой медали. Участник Олимпийских игр Токио-2020 в весовой категории -91 кг.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и ярких побед.