Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Санжар Турсунов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Санжар Турсунов 1998 йил 18 август куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Бокс бўйича 2017 йил катталар ўртасидаги Осиё чемпионатида муваффақиятли қатнашиб, жаҳон чемпионатига йўлланма олди. Ўша йили Гамбургда ўтган дунё биринчилигида бронза медали соҳиби бўлди. 2019 йилги қитъа биринчилигида эса кумуш медаль билан тақдирланди. Жорий йил БААнинг Дубай шаҳрида ўтган Осиё чемпионати бронза медалига сазовор бўлди. Токио-2020 Олимпия ўйинларида -91 кг вазн тоифасида иштирок этди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Санжар Турсуновни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Congratulations to Sanzhar Tursunov!
Today, the representative of the Uzbekistan national boxing team, Sanzhar Tursunov, celebrates his birthday.
Sanzhar Tursunov was born on August 18, 1998 in Surkhandarya region. At the 2017 Asian Championship among adults, he performed successfully, and won a ticket to the World Championship. In the same year, Tursunov became the bronze medalist in the world Championship. And at the 2019 Asian Championship, he managed to win a silver medal. At the 2021 Asian Championship in the UAE, he was awarded a bronze medal. Participant of the Tokyo 2020 Olympic Games in the weight category -91 kg.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him good health and bright victories.