Токио-2020 совриндори Президент совға қилган хонадонга ташриф буюрди
Хабар берганимиздек, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари ғолиб ва совриндорларига Президент Шавкат Мирзиёев томонидан совға қилинган машина ва хонадонлар калити топширилган эди. Бугун дзюдо бўйича Токио-2020 совриндори Давлат Бобонов оиласи билан юртбошимиз томонидан совға қилинган «Trailblazer» автомобилида иккинчи мукофот – янги хонадонига ташриф буюрди.
Айтиш жоиз, Бобоновлар оиласи ушбу совғалардан жуда ҳам хурсанд ва кайфиятлари аъло. Улар таассуротлари билан ўртоқлашар экан, кўрсатилаётган эътибор ва ғамхўрлик учун Президентимизга ўзларининг ташаккурларини айтишди.
“Олимпия ўйинларида спортчилар ўз юрти, номи, оиласи шарафини ҳимоя қилади. Менинг ватаним учун кўрсатган кичик хизматим мана шундай баҳоланганидан жуда ҳам бахтиёрман. Келгуси Олимпия ўйинларида бу менга жуда катта мотивация беради”, – деди Олимпиада совриндори Давлат Бобонов.
Эслатиб ўтамиз, Токио-2020 Олимпиадасининг бронза медали соҳибларига пойтахтимизда қад ростлаётган “Greenpark” комплексидан 2 хонали уй совға қилинди.

The winner of Tokyo 2020 visited the house that the President gave him
As we previously reported, the winners and prize-winners of the Tokyo 2020 Summer Olympic Games were awarded the keys of cars and apartments, presented by President Shavkat Mirziyoyev. Today, the Tokyo 2020 judo medalist Davlat Bobonov and his family visited the new house-a gift from the President in a new car "Trailblazer".
It should be noted that the Bobonov family is very pleased with these gifts. They shared their impressions and thanked the Head of State for his attention and care.
"At the Olympic Games, every athlete defends the honor of his country, his name and family. I am very glad that my little work for the benefit of the country was appreciated so highly. This will serve as motivation for me at the next Olympic Games, " said Tokyo 2020 medalist Davlat Bobonov.
We remind you that the bronze medalists were awarded the keys to two-room apartments located in the Greenpark complex and Traiblazer cars.