Токио-2020 совриндори Президент совға қилган хонадонга ташриф буюрди
Хабар берганимиздек, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари ғолиб ва совриндорларига Президент Шавкат Мирзиёев томонидан совға қилинган машина ва хонадонлар калити топширилган эди. Бугун дзюдо бўйича Токио-2020 совриндори Давлат Бобонов оиласи билан юртбошимиз томонидан совға қилинган «Trailblazer» автомобилида иккинчи мукофот – янги хонадонига ташриф буюрди.
Айтиш жоиз, Бобоновлар оиласи ушбу совғалардан жуда ҳам хурсанд ва кайфиятлари аъло. Улар таассуротлари билан ўртоқлашар экан, кўрсатилаётган эътибор ва ғамхўрлик учун Президентимизга ўзларининг ташаккурларини айтишди.
“Олимпия ўйинларида спортчилар ўз юрти, номи, оиласи шарафини ҳимоя қилади. Менинг ватаним учун кўрсатган кичик хизматим мана шундай баҳоланганидан жуда ҳам бахтиёрман. Келгуси Олимпия ўйинларида бу менга жуда катта мотивация беради”, – деди Олимпиада совриндори Давлат Бобонов.
Эслатиб ўтамиз, Токио-2020 Олимпиадасининг бронза медали соҳибларига пойтахтимизда қад ростлаётган “Greenpark” комплексидан 2 хонали уй совға қилинди.

10 Августа 2021 3968
Как ранее нами сообщалось, победителям и призёрам летних Олимпийских игр Токио-2020 были вручены ключи автомобилей и квартир, подаренные президентом Шавкатом Мирзиёевым. Сегодня призёр Токио-2020 по дзюдо Давлат Бобонов и его семья посетили новый дом — подарок Президента на новом автомобиле «Trailblazer».
Следует отметить, что семья Бобоновых очень довольна этими подарками. Они поделились своими впечатлениями и поблагодарили Главу Государства за оказанное внимание и заботу.
«На Олимпийских играх каждый спортсмен защищает честь своей страны, своё имя и семью. Я очень рад, что мой маленький труд во благо страны, был оценён столь высоко. Это послужит мотивацией для меня на следующих Олимпийских играх», — сказал призёр Токио-2020 Давлат Бобонов.
Напоминаем, бронзовым призёрам были вручены ключи от двухкомнатных квартир, которые находятся в комплексе «Greenpark» и автомобилей «Traiblazer».