Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан чавандозларимизни, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти жамоасини самимий қутлаб қолади.
10 Август 2021
3652
Конкурчиларимиз Миллатлар лигасининг финал босқичига йўл олишди
Москва шаҳрида от спортининг конкур йўналиши бўйича Евросиё лигаси Миллатлар кубогининг 4-босқичи ўз якунига етди. Унда иштирок этган жамоамиз ғалаба қозониб, финал йўлланмасини қўлга киритди.
Мусобақада МДҲ давлатларининг энг кучли 11 мамлакатидан ташриф буюрган сара чавандозлар иштирок этишди. Якунда йигитларимиз энг юқори кўрсаткич қайд этиб, жорий йил Испаниянинг Барселона шаҳрида бўлиб ўтадиган Миллатлар лигасининг финал босқичига йўл олдилар. Шу тариқа, унда дунёнинг энг кучли жамоалари қаторида мамлакатимиз ҳам иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлди. Мусобақада юртимиз шарафини ҳимоя қилган қаҳрамонларимизни эслаб ўтамиз: Умид Комилов, Нуржан Туякбаев, Бегзод Қурбонов, Оқил Собиржонов, Баҳромжон Газиев, Аъзам Толбоев.

Our riders have reached the final of the Nations Cup
The 4th stage of the Eurasian League Cup of Nations in Show Jumping has ended in Moscow. In this competition, our representatives managed to successfully perform and reach the final.
It should be noted that the best riders from 11 CIS countries took part in the Nations Cup. As a result, our athletes showed the best result and won the chance to take part in the final, which will be held this year in Barcelona (Spain). It should be noted that the strongest teams in the world will take part in the final. The names of our heroes who defended the honor of the country: Umid Kamilov, Nurzhan Tuyakbayev, Begzod Kurbonov, Okil Sobirzhonov, Bahromjon Gaziyev, Azam Tolboev.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our riders, as well as the Federation of Horse Breeding and Equestrian Sports of Uzbekistan.