Antidoping boʻyicha oʻtgan forumlar yakuni muhokama qilindi
Toshkentda oʻtkazilgan nufuzli xalqaro sport tadbirlari oʻz yakuniga yetdi. Shu munosabat bilan bugun antidoping yoʻnalishida tashkil etilgan forumlar yakunlari hamda ular doirasida bildirilgan taklif va xulosalar muhokamasiga bagʻishlangan yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov boshchiligida oʻtgan tadbirda Sport vazirligi, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari, Milliy antidoping agentligi hamda sport federatsiyalari rahbariyati ishtirok etdi.
Yigʻilishda antidoping tizimini takomillashtirish, xalqaro standartlar bilan uygʻunlashtirish va tashkilotlar bilan hamkorlikni yanada mustahkamlash masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. Shuningdek, sportchilarning soha boʻyicha savodxonligini oshirish boʻyicha muhim koʻrsatmalar berildi.

Обсуждены итоги форумов по антидопингу
В Ташкенте завершились престижные международные спортивные мероприятия. В связи с этим сегодня состоялось совещание, посвященное обсуждению итогов форумов, организованных в рамках антидопингового направления, а также высказанных в ходе них предложений и выводов.
В мероприятии, прошедшем под руководством представителя Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одила Абдурахманова, приняли участие руководители Министерства спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, Национального антидопингового агентства, а также спортивных федераций.
В ходе совещания особое внимание было уделено вопросам совершенствования антидопинговой системы, её приведения в соответствие с международными стандартами и дальнейшего укрепления сотрудничества с организациями. Также были даны важные указания по повышению осведомленности спортсменов в данной сфере.