FIA Prezidenti Muhammad Ben Sulayem Toshkentda “Girls on track” loyihasi bilan tanishdi va hamkorlik memorandumini imzoladi
Bir necha kun davomida Toshkentda “FIA General Assemblies Week” tadbirlari boʻlib oʻtadi. Xalqaro avtomobil federatsiyasi (FIA) Bosh assambleyasi va yil yakunlariga bagʻishlangan turli tadbirlarning faxriy mehmoni — FIA Prezidenti Muhammad Ben Sulayem bugun poytaxtimizga tashrif buyurdi.
Martabali mehmonni Sport vazirligi, MOQ hamda mamlakat avtosport va karting federatsiyasi rahbariyati kutib oldi. Tashrif doirasida rasmiylar “Girls on track” loyihasida qatnashayotgan qizlar bilan uchrashib, ularning faoliyatini qoʻllab-quvvatlashdi.
Shuningdek, Sport vazirligida har ikki tomon oʻrtasida uchrashuv oʻtkazilib, unda bo‘lajak tadbirga tayyorgarlik jarayonlari, oʻzaro hamkorlikni yanada kengaytirish va istiqboldagi qoʻshma loyihalar yuzasidan fikr almashildi.
Qolaversa, Sport vazirligi va FIA oʻrtasida “Sportda onlayn tajovuzga qarshi birlashish” (United against online abuse) loyihasi doirasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

Президент FIA Мохаммед Бен Сулайем ознакомился с проектом "Girls on Track" в Ташкенте и подписал меморандум о сотрудничестве
В эти дни в Ташкенте пройдут Генеральная ассамблея Международной автомобильной федерации (FIA), а также церемония награждения FIA Awards, посвящённая итогам года. Сегодня в столицу прибыл почётный гость этих престижных мероприятий — президент FIA Мохаммед Бен Сулайем.
Господина Сулайема встретило руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, а также Национальной федерации автоспорта и картинга страны. В рамках визита в Министерстве спорта официальные лица встретились с девушками, которые принимают участие в проекте "Girls on track" и поддержали их деятельность.
Кроме того проведена двусторонняя встреча, в ходе которой были обсуждены подготовка к предстоящим мероприятиям, вопросы расширения сотрудничества между FIA и Узбекистаном.
Далее был подписан меморандум о сотрудничестве между Министерством спорта и FIA в рамках проекта «United against online abuse», направленной на борьбу с онлайн-абьюзом.