Armen Bagdasarovni tabriklaymiz!
Armen Yuryevich Bagdasarov 1972-yil 31-iyul kuni Toshkentda tug‘ilgan. Dzyudo bo‘yicha Atlanta-1996 yozgi Olimpiya o‘yinlarining kumush medali sohibi. Eʼtiborlisi, aynan ushbu medal mustaqil O‘zbekistonning yozgi Olimpiya o‘yinlarida qo‘lga kiritgan ilk yutug‘i hisoblanadi. Armen Yuryevich ko‘p yillar davomida O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi rahbariyatida samarali mehnat qilgan. Hozirda Xalqaro dzyudo federatsiyasida Hakamlar hayʼati direktori lavozimida faoliyat olib bormoqda. “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”, “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvonlari hamda “Mehnat shuhrati” ordeni sohibi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Armen Bagdasarovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Congratulations to Armen Bagdasarov!
Today, the first prize-winner of Independent Uzbekistan at the Summer Olympic Games, judo master Armen Bagdasarov celebrates his birthday.
Armen Yuryevich Bagdasarov was born on July 31, 1972 in Tashkent. Silver medalist at the 1996 Summer Olympics in Atlanta. It should be noted that this is the first medal in the history of Independent Uzbekistan at the Summer Olympic Games. Armen Yurievich worked for many years as a member of the leadership of the Judo Federation of Uzbekistan. Currently, he continues his activity as the director of the judicial department of the International Judo Federation. The owner of the honorary titles "Honored Master of Sports of Uzbekistan", "Honored Coach of Uzbekistan", the order "Mehnat Shukhrati".
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Armen Bagdasarov on his birthday, wishes him good health and long life.