IWF Prezidenti Muhammad Jalud bilan uchrashuv oʻtkazildi
Shu kunlarda Xalqaro ogʻir atletika federatsiyasi (IWF) Prezidenti Muhammad Jalud poytaxtimizda mehmon boʻlib turibdi. Bugun IWF yetakchisi Sport vazirligi va MOQ rahbariyati bilan uchrashdi.
Dastavval, martabali mehmon “Olimpiya shaharchasi”ni aylanib, uning imkoniyatlarini shaxsan koʻzdan kechirdi va bu kompleks oʻzbek sportining rivojini yangi bosqichga olib chiqishi haqida gapirdi. Hamkorlik masalalari koʻrib chiqilgan uchrashuvda janob Jalud mamlakatimizda sport sohasida olib borilayotgan soʻnggi islohotlar bilan tanishar ekan, ayni paytda oʻtkazilayotgan “Prezident Olimpiadasi” musobaqalari haqida oʻzining ijobiy fikrlarini bildirib oʻtdi.
Samimiy ruhda oʻtgan uchrashuvda Oʻzbekiston va IWF oʻrtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada kuchaytirish, kelgusida nufuzli xalqaro musobaqalarga mezbonlik qilish borasida fikrlar almashildi.

Проведена встреча с Президентом Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF) Мухаммадом Джалудом
В эти дни Президент Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF) Мухаммад Джалуд находится с визитом в нашей столице. Сегодня глава IWF встретился с руководством Министерства спорта и НОК.
В начале визита почётный гость осмотрел «Олимпийский городок», лично ознакомившись с его возможностями, и отметил, что этот комплекс выведет развитие узбекского спорта на новый уровень. На встрече, посвящённой вопросам сотрудничества, господин Джалуд также ознакомился с последними реформами, проводимыми в нашей стране в сфере спорта и выразил положительное мнение о соревнованиях «Президентской Олимпиады», которые проходят в эти дни.
В ходе визита стороны обсудили дальнейшее укрепление сотрудничества между Узбекистаном и IWF, а также перспективы проведения престижных международных турниров в нашей стране.