Davlat Bobonov Tokio-2020 Olimpiadasi sovrindori!
2020 yil O‘zbekistonning eng yaxshi sportchisi nomiga sazovor bo‘lgan dzyudochimiz Davlat Bobonov Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarining bronza medalini qo‘lga kiritib, delegatsiyamizga ikkinchi medalni taqdim qildi.
-90 kg vazn toifasida kurashgan polvonimiz ushbu bosqichda turkiyalik Mixael Zgankka qarshi tatamiga chiqdi. G‘alabaga bo‘lgan ishtiyoq va shijoat Bobonovni medal sari yetakladi. Uning ijrosidagi usul ippon bilan baholandi va ushbu g‘alaba Bobonovning sovrinlari jamg‘armasiga Olimpiada medalini ham qo‘shib qo‘ydi.
Shu tariqa, delegatsiyamiz Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlaridagi ikkinchi, dzyudo bellashuvlaridagi dastlabki medaliga sazovor bo‘lmoqda. Ushbu muvaffaqiyat bilan Davlat Bobonov, uning yaqinlari va O‘zbekiston dzyudo federatsiyasini qutlab qolamiz.

Davlat Bobonov is a medalist of the Tokyo 2020 Olympic Games!
The best athlete of Uzbekistan in 2020, Davlat Bobonov (-90 kg), won a bronze medal at the Tokyo 2020 Olympic Games. This was the second medal for the delegation of Uzbekistan.
At this stage, our judoka entered the tatami against Mikhail Zgank from Turkey. Bobonov tried his best to win this medal. Thanks to the assessment of "ippon", the Uzbek athlete was awarded a bronze medal. Thus, Davlat Bobonov now has an Olympic medal in the piggy bank of awards.
Bobonov's award became the second medal for the delegation of Uzbekistan to Tokyo 2020 and the first for the national judo team. We sincerely congratulate Davlat Bobonov, his relatives and the judo Federation on such a victory.