20 Oktyabr 2025 1855
Bugun Bahraynda III Osiyo yoshlar oʻyinlarining ikkinchi kun bahslari tashkil etiladi. Unda oʻzbekistonlik yosh atletlar kurash, penchak silat, gandbol va voleybol dasturlarida ishtirok etishadi. Eslatib oʻtamiz, hozirda Oʻzbekiston delegatsiyasi hisobida 2 ta oltin medali mavjud.
Serbiyada sport kurashlari boʻyicha U23 jahon chempionati boshlanmoqda
Bugun Serbiyaning Novi-Sad shahrida sport kurashlari boʻyicha U23 yosh toifasidagi jahon chempionati start oladi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi vakillari ham ishtirok etishadi. Dasturga koʻra, bugun yunon-rum kurashi boʻyicha 5 ta vazn toifasida saralash bellashuvlari oʻtkaziladi.
Akademik eshkak eshuvchilarimiz Osiyo chempionatida 10 ta medal jamgʻarishdi
Vyetnamda akademik eshkak eshish boʻyicha Osiyo chempionati yakunlandi. Musobaqada ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi 4 ta oltin, 4 ta kumush va 2 ta bronza medallarini jamgʻardi. Bu bilan sportchilarimiz umumjamoa hisobida mezbonlardan keyin 2-oʻrinni egallashdi.
Marokash futbol boʻyicha U20 jahon chempionatida gʻalaba qozondi
Chilida futbol boʻyicha U20 jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Chempionlik uchun Argentina va Marokash yoshlari bahs olib borishdi. Qiziqarli bellashuv Marokashning gʻalabasi bilan yakunlandi. Musobaqada Kolumbiya yoshlari bronza medallari bilan taqdirlandi.

20 Октября 2025 1856
Сегодня в Бахрейне пройдёт второй день III Азиатских юношеских игр. Молодые спортсмены Узбекистана выступят в таких дисциплинах, как кураш, пенчак силат, гандбол и волейбол. Напомним, в актив нашей делегации уже записаны две золотые медали.
В Сербии стартует чемпионат мира по спортивной борьбе U23
Сегодня в сербском городе Нови-Сад начнётся чемпионат мира по спортивной борьбе среди спортсменов до 23 лет. В состязаниях примут участие и представители сборной Узбекистана. Согласно программе, сегодня состоятся отборочные поединки в 5 весовых категориях по греко-римской борьбе.
Узбекские академические гребцы завоевали 10 медалей на чемпионате Азии
Во Вьетнаме завершился чемпионат Азии по академической гребле. Сборная Узбекистана завоевала 4 золотые, 4 серебряные и 2 бронзовые медали, заняв второе место в общекомандном зачёте — сразу после хозяев соревнований.
Сборная Марокко стала чемпионом мира по футболу среди молодежи (U20)
В Чили завершился чемпионат мира U20 по футболу. В финале сразились сборные Аргентины и Марокко. В бескомпромиссном матче победу одержала команда Марокко. Бронзовые медали завоевали молодые футболисты Колумбии.