20 Oktyabr 2025 1855
Bugun Bahraynda III Osiyo yoshlar oʻyinlarining ikkinchi kun bahslari tashkil etiladi. Unda oʻzbekistonlik yosh atletlar kurash, penchak silat, gandbol va voleybol dasturlarida ishtirok etishadi. Eslatib oʻtamiz, hozirda Oʻzbekiston delegatsiyasi hisobida 2 ta oltin medali mavjud.
Serbiyada sport kurashlari boʻyicha U23 jahon chempionati boshlanmoqda
Bugun Serbiyaning Novi-Sad shahrida sport kurashlari boʻyicha U23 yosh toifasidagi jahon chempionati start oladi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi vakillari ham ishtirok etishadi. Dasturga koʻra, bugun yunon-rum kurashi boʻyicha 5 ta vazn toifasida saralash bellashuvlari oʻtkaziladi.
Akademik eshkak eshuvchilarimiz Osiyo chempionatida 10 ta medal jamgʻarishdi
Vyetnamda akademik eshkak eshish boʻyicha Osiyo chempionati yakunlandi. Musobaqada ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi 4 ta oltin, 4 ta kumush va 2 ta bronza medallarini jamgʻardi. Bu bilan sportchilarimiz umumjamoa hisobida mezbonlardan keyin 2-oʻrinni egallashdi.
Marokash futbol boʻyicha U20 jahon chempionatida gʻalaba qozondi
Chilida futbol boʻyicha U20 jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Chempionlik uchun Argentina va Marokash yoshlari bahs olib borishdi. Qiziqarli bellashuv Marokashning gʻalabasi bilan yakunlandi. Musobaqada Kolumbiya yoshlari bronza medallari bilan taqdirlandi.

20 October 2025 1850
The second competition day of the 3rd Asian Youth Games continues today in Bahrain. Young athletes from Uzbekistan will compete in kurash, pencak silat, handball, and volleyball. Our delegation already has two gold medals to its name.
World U23 Wrestling Championships Kick Off in Serbia
The World U23 Wrestling Championships begin today in Novi Sad, Serbia. Uzbek wrestlers will also take part in the event. According to the schedule, preliminary bouts in five Greco-Roman weight categories will take place today.
Uzbek Rowers Win 10 Medals at the Asian Championships
The Asian Rowing Championships concluded in Vietnam, where the Uzbekistan national team achieved impressive results — 4 gold, 4 silver, and 2 bronze medals — securing second place in the overall team standings, just behind the hosts.
Morocco Crowned U20 World Football Champion
The U20 World Cup in football wrapped up in Chile. The final match saw Morocco defeat Argentina in a thrilling contest to claim the title. Colombia’s young footballers earned bronze medals.