Akbar Joʻrayev va Rustam Toʻlaganovni tabriklaymiz!
Bugun taniqli oʻzbek ogʻir atletikachisi, Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari chempioni va rekordchisi, Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlarining kumush medali sohibi, ikki karra jahon chempioni, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrstatgan sportchi” va “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari sohibi Akbar Joʻrayev, shuningdek, boks boʻyicha Rio-2016 yozgi Olimpiya oʻyinlarining bronza medali sohibi, Osiyo chempionatining sovrindori, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni egasi Rustam Toʻlaganov tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni tugʻilgan kuni bilan qutlab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Акбара Жураева и Рустама Тулаганова!
Сегодня знаменитый тяжелоатлет Узбекистана, победитель и рекордсмен летних Олимпийских игр Токио-2020, серебряный призёр летней Олимпиады Париж-2024, двукратный чемпион мира, обладатель почётных званий "Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи" и "Узбекистон ифтихори" Акбар Жураев и бронзовый призёр летних Олимпийских игр Рио-2016 по боксу, призёр чемпионата Азии, обладатель почётного звания "Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи" Рустам Тулаганов отмечают свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников, желает им крепкого здоровья, успехов и благополучия.