Boks boʻyicha jahon chempionati yakuniga bagʻishlangan matbuot anjumani oʻtkazildi
Oʻzbekiston boks federatsiyasida Liverpulda oʻtgan jahon chempionatining yakunlariga bagʻishlangan matbuot anjumani tashkil qilindi. Unda federatsiya rasmiylari va terma jamoa aʼzolari ishtirok etib, OAV xodimlarini qiziqtirgan savollarga javob berishdi.
Anjuman davomida rasmiylar tomonidan joriy yil yakunida Toshkentda Asian Boxing tashkiloti shafeʼligida kattalar oʻrtasidagi Osiyo chempionatini oʻtkazish rejalashtirilayotgani aytildi.
Eslatib oʻtamiz, dunyo birinchiligida Oʻzbekiston terma jamoasi 6 ta oltin, 2 ta kumush va 3 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida ikkinchi oʻrinni egallagan edi. Erkaklar terma jamoamiz esa yana bir karra oʻz tarixida dunyoning eng kuchli jamoasi ekanini isbotladi.

25 Сентября 2025 1473
В Федерации бокса Узбекистана состоялась пресс-конференция, посвящённая итогам чемпионата мира в Ливерпуле. В мероприятии приняли участие официальные лица Федерации и члены национальной сборной, которые ответили на вопросы сотрудников СМИ.
Во время конференции представители Федерации сообщили, что в конце текущего года в Ташкенте под эгидой организации Asian Boxing планируется проведение чемпионата Азии среди взрослых.
Напомним, на мировом первенстве сборная Узбекистана завоевала 6 золотых, 2 серебряные и 3 бронзовые медали, заняв второе место в общекомандном зачёте. А мужская сборная нашей страны ещё раз доказала, что является самой сильной командой мира.