17 Sentyabr 2025 1312
Navoiy shahridagi “Yoshlar” sport majmuasida sport gimnastikasi boʻyicha oʻquv seminari boshlandi. Tadbir Xalqaro Olimpiya qoʻmitasining Olimpiya birdamligi loyihasi, Xalqaro gimnastika federatsiyasi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi va mamlakat gimnastika federatsiyasi hamkorligida tashkil etilmoqda.
22-sentyabrga qadar davom etadigan seminarda rossiyalik ekspert Mixail Voronin Respublikamizning turli hududlaridan tashrif buyurgan 28 nafar murabbiyga oʻz bilimlari bilan oʻrtoqlashadi. Oʻquv darslari amaliy va nazariy tarzda tashkil etilib, unda yoshlarga gimnastikaning dastlabki saboqlarini toʻgʻri berish, sportchi bilan psixologik yoʻnalishda ishlash, musobaqalarga tayyorlashdagi zamonaviy metodika va tendensiyalar kabi mavzular oʻrin olgan.

17 Сентября 2025 1313
В спортивном комплексе «Ёшлар» города Навои начался учебный семинар по спортивной гимнастике. Мероприятие организовано в сотрудничестве с Международным Олимпийским комитетом в рамках проекта «Олимпийская солидарность», Международной федерацией гимнастики, Национальным Олимпийскими комитетом Узбекистана и Федерацией гимнастики страны.
Семинар, который продлится до 22 сентября, проводит российский эксперт Михаил Воронин. В нём участвуют 28 тренеров из разных регионов республики. Занятия проходят в теоретическом и практическом формате и охватывают такие темы, как правильное обучение основам гимнастики детей, психологическая работа со спортсменами, современные методики и тенденции подготовки к соревнованиям.