III Osiyo yoshlar oʻyinlariga tayyorgarlik jarayoni koʻrib chiqildi
22-31-oktyabr kunlari Bahraynda III Osiyo yoshlar oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Bugun Sport vazirligida Oʻzbekiston delegatsiyasining ushbu musobaqaga olib borayotgan hozirligi boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi.
Unda vazirlik va MOQ mutasaddilari terma jamoalar tarkibini koʻrib chiqish, sportchilarning tayyorgarligini puxta yoʻlga qoʻyish kabi yoʻnalishlar boʻyicha fikr almashishdi.
Ma’lumot uchun, 27 sport turida tashkil etiladigan musobaqada Oʻzbekiston delegatsiyasi 22 ta yoʻnalishda ishtirok etishi kutilmoqda.

11 Сентября 2025 1610
С 22 по 31 октября в Бахрейне пройдут III Азиатские юношеские игры. Сегодня в Министерстве спорта прошло заседание, посвящённое подготовке делегации Узбекистана к этому комплексному соревнованию.
В ходе встречи официальные лица Министерства и Национального Олимпийского комитета обсудили приоритетные направления, включая состав сборных команд и качественную организацию подготовки спортсменов.
Для сведения, соревнования будут организованы по 27 видам спорта и сборная Узбекистана в этой Азиаде выступит в 22 направлениях.