III Osiyo yoshlar oʻyinlariga tayyorgarlik jarayoni koʻrib chiqildi
22-31-oktyabr kunlari Bahraynda III Osiyo yoshlar oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Bugun Sport vazirligida Oʻzbekiston delegatsiyasining ushbu musobaqaga olib borayotgan hozirligi boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi.
Unda vazirlik va MOQ mutasaddilari terma jamoalar tarkibini koʻrib chiqish, sportchilarning tayyorgarligini puxta yoʻlga qoʻyish kabi yoʻnalishlar boʻyicha fikr almashishdi.
Ma’lumot uchun, 27 sport turida tashkil etiladigan musobaqada Oʻzbekiston delegatsiyasi 22 ta yoʻnalishda ishtirok etishi kutilmoqda.

11 September 2025 1603
The 3rd Asian Youth Games will take place in Bahrain from October 22 to 31. Today, a meeting was held at the Ministry of Sports to discuss preparations for Uzbekistan’s delegation for this multi-sport event.
During the meeting, officials from the Ministry of Sports and the National Olympic Committee reviewed key priorities, including the composition of national teams and the effective organization of athletes’ training.
For reference, the Games will feature competitions in 27 sports, with the Uzbekistan national team set to participate in 22 of them.