Komiljon Toʻxtayev Qitʼaviy Atletlar forumida ishtirok etdi
2-3-sentyabr kunlari Qozogʻistonning Ostona shahrida Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) va Olimpiya birdamligi loyihasi tomonidan VI Qitʼaviy Atletlar forumi tashkil etildi. Mazkur tadbirda Oʻzbekiston MOQ Atletlar komissiyasi nomidan 2 karra qishki Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi Komiljon Toʻxtayev qatnashdi.
Forumda 45 MOQdan jami 120 nafar delegat ishtirok etdi. Tadbir davomida OOK va XOQ Olimpiya birdamligi loyihasi rasmiylari oʻz yoʻnalishlari boʻyicha maʼruza qilishdi. Shuningdek, sportchilar uchun bugungi kundagi dolzarb masalalar, xususan, ularning xalqaro maydondagi huquqlarini himoya qilish, Olimpiya harakatini mamlakatlarida ommalashtirishdagi oʻrni kabi mavzularda fikrlar almashildi.

Комилжон Тухтаев принял участие в Континентальном форуме атлетов
2–3 сентября в Астане (Казахстан) Олимпийский совет Азии (ОСА) совместно с проектом «Олимпийская солидарность» организовал VI Континентальный форум атлетов. От имени Комиссии атлетов НОК Узбекистана в мероприятии принял участие двукратный участник зимних Олимпийских игр Комилжон Тухтаев.
В форуме приняли участие 120 делегатов из 45 национальных Олимпийских комитетов. В ходе мероприятия представители ОСА и проекта «Олимпийская солидарность» выступили с докладами по своим направлениям деятельности. Также обсуждались актуальные вопросы, касающиеся спортсменов, в частности защита их прав на международной арене и роль атлетов в популяризации Олимпийского движения в своих странах.