Yosh kurashchilarimiz jahon chempionatini 6 ta medal bilan tugatishdi
Bolgariyaning Samokov shahrida sport kurashlari boʻyicha U20 yosh toifasidagi jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Mazkur musobaqada ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi uch yoʻnalishda 2 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza medallarini jamgʻardi.
Samarqandda triatlon boʻyicha Challenge turniri oʻtkazildi
Ortda qolgan hafta Samarqand shahrida triatlon boʻyicha nufuzli musobaqalar tashkil etildi. Muxlislar dastlab 19-20-avgust kunlari harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionatiga guvoh boʻlishdi. 23-24-avgust kunlari esa “Samarkand challenge” nomi ostida turli yosh toifalaridagi Oʻzbekiston ochiq chempionati boʻlib oʻtdi.
Braziliyada badiiy gimnastika boʻyicha jahon chempionati yakunlandi
Braziliyaning Rio-de-Janeyro shahrida badiiy gimnastika boʻyicha jahon chempionati nihoyasiga yetdi. Musobaqada hamyurtlarimizdan Taxmina Ikromova shohsupaga juda yaqin keldi. Sportchimiz toʻp bilan mashqda 28.700 ball bilan toʻrtinchi oʻrinni egalladi. Mazkur yoʻnalishda uchinchi natijani koʻrsatgan italiyalik Safiya Rafaelli esa 28.750 ball jamgʻardi.

25 Августа 2025 1257
В болгарском городе Самоков завершился чемпионат мира по спортивной борьбе среди молодежи (U20). Сборная Узбекистана, выступавшая в 3 направлениях, завоевала 2 золотые, 1 серебряную и 3 бронзовые медали.
В Самарканде прошёл турнир по триатлону Challenge
На минувшей неделе в Самарканде состоялись престижные соревнования по триатлону. 19–20 августа состоялся чемпионат мира среди военных, а 23–24 августа под названием "Samarkand Challenge" прошёл открытый чемпионат Узбекистана среди различных возрастных категорий.
В Бразилии завершился чемпионат мира по художественной гимнастике
В Рио-де-Жанейро завершился к концу чемпионат мира по художественной гимнастике, в котором приняла участие и сборная Узбекистана. Наша спортсменка Тахмина Икромова была очень близка к пьедесталу: в упражнении с мячом она набрала 28.700 балла и заняла 4-е место. При этом результат итальянки Софии Рафаэлли, которая завоевала бронзовую медаль составил 28.750 балла.
Чунгвон Чои — единственный кандидат на пост президента Всемирной федерации таэквондо
23 октября текущего года в китайском городе Уси состоятся выборы президента Всемирной федерации таэквондо (World Taekwondo). Организация сообщила, что действующий руководитель Чунгвон Чой является единственным кандидатом. Напомним, он возглавляет федерацию с 2004 года.