Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti, Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisi Shavkat Mirziyoyev poytaxtimizdagi Olimpiya shaharchasida qurib bitkazilgan yirik sport majmualari, Yuqori Chirchiq tumanidagi Milliy futbol markazi faoliyati bilan tanishadi.
Oʻzbekiston delegatsiyasi Butunjahon sport oʻyinlarida 11 ta medal qoʻlga kiritdi
7-17-avgust kunlari Xitoyning Chengdu shahrida Butunjahon sport oʻyinlari boʻlib oʻtdi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston delegatsiyasi 3 ta oltin, 3 ta kumush va 5 ta bronza, jami 11 ta medal jamgʻarib, 118 mamlakat orasida 26-natijani qayd etdi. Asosan noolimpiya sport turlari boʻyicha tashkil etgan mazkur musobaqada yurtdoshlarimiz sambo, ushu va kikboksing sport turlarida shohsupaga koʻtarildilar.
Razambek Jamalov UFC 319 turnirida
Erkin kurash boʻyicha Olimpiada chempioni Razambek Jamalov AQShning Chikago shahrida tashkil etilgan UFC 319 turnirida mehmon boʻldi. Maʼlumot uchun, ushbu turnirning markaziy jangida BAA vakili Xamzat Chimayev JAR sportchisi Drikyus Dyu Plessini magʻlub etib, UFC chempionlik kamarini qoʻlga kiritdi.
Slalomchilarimiz Osiyo chempionatida 4 ta medal jamgʻarishdi
14-17-avgust kunlari Xitoyning Guychjou provinsiyasida slalomda eshkak eshish boʻyicha Osiyo chempionati tashkil etildi. Shiddatli bellashuvlar yakunida Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta kumush (K1) va 3 ta bronza (K1 jamoaviy, C1 jamoaviy va ekstrim slalom) medallariga ega chiqdi.
Toshkentda yengil atletika boʻyicha xalqaro turnir yakunlandi
Poytaxtimizda yengil atletika boʻyicha “Silk Road to Tokyo” musobaqasi oʻtkazildi. Unda 15 mamlakatdan tashrif buyurgan 250 nafarga yaqin sportchi bahs olib bordi. Bellashuvlar yakunida Sharifa Davronova, Barnoxon Sayfullayeva, Nodir Norboyev kabi terma jamoamiz yetakchilari oʻz yoʻnalishlarida birinchi oʻrinni qoʻlga kiritishdi.

Президент Шавкат Мирзиёев сегодня посетит новые спортивные объекты
Сегодня Президент Республики Узбекистан, председатель Национального Олимпийского комитета Шавкат Мирзиёев ознакомится с крупными спортивными комплексами, построенными в Олимпийском городке столицы, а также с деятельностью Национального центра футбола в Юкори Чирчикском районе.
Делегация Узбекистана завоевала 11 медалей на Всемирных спортивных играх
С 7 по 17 августа в китайском городе Чэнду прошли Всемирные спортивные игры. Сборная Узбекистана завоевала 3 золотые, 3 серебряные и 5 бронзовых наград — всего 11 медалей. В общем зачёте среди 118 стран наша команда заняла 26-е место. В этих соревнованиях, основанных на неолимпийских видах спорта, наши спортсмены поднялись на пьедестал почета по самбо, ушу и кикбоксингу.
Разамбек Жамалов на турнире UFC 319
Олимпийский чемпион по вольной борьбе Разамбек Жамалов посетил турнир UFC 319, который состоялся в Чикаго (США). В главном карде вечера представитель ОАЭ Хамзат Чимаев победил спортсмена из ЮАР Дрикюса Дю Плесси и завоевал чемпионский пояс UFC.
Наши слаломисты завоевали 4 медали на чемпионате Азии
С 14 по 17 августа в провинции Гуйчжоу Китая прошёл чемпионат Азии по гребному слалому. По итогам соревнований сборная Узбекистана завоевала 1 серебро (К1) и 3 бронзы (К1 командный, С1 командный и экстрим-слалом).
В Ташкенте завершился международный турнир по легкой атлетике
В Ташкенте прошли соревнования по легкой атлетике "Silk Road to Tokyo." В нем приняли участие около 250 спортсменов из 15 стран. По итогам соревнований лидеры нашей сборной, такие как Шарифа Давронова, Барнохон Сайфуллаева и Нодир Норбоев, заняли первое место в своих дисциплинах.