“Paxtakor-79” xotirasi abadiy
Bugun oʻzbek futbolining shonli jamoasi “Paxtakor” klubining 17 nafar aʼzosi aviahalokatga uchraganiga roppa-rosa 46 yil boʻldi. Ularning yodi qalbimizda abadiy yashaydi. 14-avgust kuni jamoa xotirasiga bagʻishlab Oʻzbekiston va Rossiya futboli faxriylari ishtirokida oʻrtoqlik uchrashuvi tashkil qilinadi.
Akademik eshkak eshuvchilarimiz Osiyo chempionatida 2 bor shohsupaga koʻtarilishdi
Tailandning Pattayya shahrida akademik eshkak eshishning sohil sprinti turi boʻyicha Osiyo chempionati oʻtkazildi. Ushbu yoʻnalish Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya oʻyinlari dasturiga kiritilgan. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari O.Bahodirov va Q.Xotamov yoshlar oʻrtasidagi juftlik dasturida oltin, xuddi shu yoʻnalishning kattalar toifasida esa Sh.Xolmirzayev hamda S.Safaraliyev bronza medaliga ega chiqishdi.
Yosh bokschilarimiz Tailandda Osiyo chempionligi uchun jang qilishmoqda
Bugun Tailandda boks boʻyicha U22 yosh toifasidagi qitʼa birinchiligi oʻz yakuniga yetadi. Ayni paytda sportchilarimiz final janglarini oʻtkazishmoqda. Maʼlumot uchun, ushbu yosh toifasida 14 nafar hamyurtimiz hal qiluvchi bosqichga yetib kelgan va bu ishtirokchi davlatlar orasida eng yaxshi koʻrsatkich hisoblanadi.

Вечная память “Пахтакору-79”
Сегодня исполняется ровно 46 лет со дня авиакатастрофы, в которой погибло 17 членов легендарной узбекской футбольной команды «Пахтакор». Их память навсегда останется в наших сердцах. 14 августа в честь команды будет проведён товарищеский матч с участием ветеранов футбола Узбекистана и России.
Наши академические гребцы дважды поднялись на пьедестал чемпионата Азии
В городе Паттайя (Таиланд) состоялся чемпионат Азии по пляжному спринту в академической гребле — дисциплине, включённой в программу летних Олимпийских игр Лос-Анджелес-2028. В соревнованиях среди молодёжи в парных заездах золотые медали завоевали О.Баходиров и К.Хотамов. В этой же дисциплине среди взрослых Ш.Холмирзаев и С.Сафарлиев удостоились бронзы.
Молодые боксёры Узбекистана борются за чемпионство Азии в Таиланде
Сегодня в Таиланде завершается первенство континента по боксу среди спортсменов до 22 лет. В данный момент наши боксёры проводят финальные бои. Напомним, что в этой возрастной категории в решающую стадию пробились 14 наших соотечественников, что является лучшим результатом среди всех стран-участниц.