Musa Aymuratov jahon chempionatining saralashidan muvaffaqiyatli oʻtdi
Tbilisi shahrida qilichbozlik boʻyicha jahon chempionati bellashuvlari davom etmoqda. Dasturga koʻra, bugun Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari shpaga va sablya dasturlarida bahs olib borishadi.
Ortda qolgan kun sablya boʻyicha kechgan erkaklar oʻrtasidagi saralash bahslarida Musa Aymuratov muvaffaqiyatli qatnashib, medallar uchun kurashni davom ettiradigan boʻldi. Bugun u ishtirokini 1/32 finalda fransiyalik Maksim Pyanfettiga qarshi boshlaydi.
Shuningdek, shpagachi qizlarimiz jamoaviy dasturda oʻz omadlarini sinab koʻrishadi. Ular 1/16 finalda Shveysariyaga qarshi bahs oʻtkazishi koʻzda tutilgan.

Муса Аймуратов успешно прошёл квалификационный этап чемпионата мира
В Тбилиси продолжается чемпионат мира по фехтованию. Согласно программе, сегодня представители сборной Узбекистана выступят в соревнованиях по шпаге и сабле.
В рамках завершенного дня наш представитель Муса Аймуратов успешно провёл квалификационные поединки и благодаря этому продолжит борьбу за медали. Сегодня он начнёт участие в 1/32 финала, где его соперником станет француз Максим Пьянфетти.
Кроме того, наши шпажистки выступят в командных соревнованиях. В 1/16 финала им предстоит встретиться со сборной Швейцарии.