Sportda yetakchi yoshlar safi kengaymoqda
Bugun Yoshlar ishlari agentligida mamlakatimizda yangidan yo‘lga qo‘yilayotgan “Yosh sport yetakchilari” dasturining ish boshlashiga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Agentlik direktori o‘rinbosari Dilnozaxon Kattaxonova, O‘zbekiston Volontyorlar assotsiatsiyasi direktori Shirin Abidova hamda koʻplab sportsevar yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishini qo‘llab-quvvatlash, ularni qiziqishlariga mos dasturlarga yo‘naltirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Toshkentda oʻtadigan xalqaro musobaqalarda volontyorlarning tajribasini orttirib, yirik kompleks musobaqalarda ham ularning ishtirokini ta’minlash borasida fikr almashildi.

Пополняются ряды молодых лидеров в спорте
Сегодня в Агентстве по делам молодёжи состоялась встреча, посвящённая запуску новой программы «Молодые спортивные лидеры», реализуемой в нашей стране.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, заместитель директора Агентства Дилнозахон Каттахонова, директор Ассоциации волонтёров Узбекистана Ширин Абидова, а также молодые любители спорта.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы поддержки интереса молодёжи к спорту и направления их в соответствующие программы с учётом их увлечений.
Кроме того, участники обменялись мнениями о приобретении волонтёрами опыта на международных соревнованиях, которые пройдут в Ташкенте, а также об обеспечении их участия в крупных комплексных спортивных мероприятиях.