Sportda yetakchi yoshlar safi kengaymoqda
Bugun Yoshlar ishlari agentligida mamlakatimizda yangidan yo‘lga qo‘yilayotgan “Yosh sport yetakchilari” dasturining ish boshlashiga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Agentlik direktori o‘rinbosari Dilnozaxon Kattaxonova, O‘zbekiston Volontyorlar assotsiatsiyasi direktori Shirin Abidova hamda koʻplab sportsevar yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishini qo‘llab-quvvatlash, ularni qiziqishlariga mos dasturlarga yo‘naltirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Toshkentda oʻtadigan xalqaro musobaqalarda volontyorlarning tajribasini orttirib, yirik kompleks musobaqalarda ham ularning ishtirokini ta’minlash borasida fikr almashildi.

Young leaders in sports ranks expanding
Today, a meeting was held at the Agency for Youth Affairs dedicated to launching the new “Young Sports Leaders” program being implemented in our country.
The Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan Oybek Kasimov, Deputy Director of the Agency Dilnozakhon Kattakhonova, Director of the Uzbekistan Volunteer Association Shirin Abidova, and young sports enthusiasts took part in the event.
The meeting discussed ways to support young people’s interest in sports and direct them into relevant programs that match their interests.
Participants also exchanged views on how volunteers can gain experience at international competitions to be held in Tashkent, and ensure their participation in major multi-sport events.