Hammasi uchun rahmat, Oksana!
Albatta, bu satrlarni yozish juda qiyin. Ammo tirik afsona, O'zbek sportining faxri Oksana Chusovitina katta sportni tark etgan kun keldi.
Bir necha daqiqa oldin "Ariake Gymnastics" arenasida Chusovitina o'z faoliyatida so'nggi sakrashni amalga oshirdi. U finalga chiqa olmasa-da, u abadiy g'alaba qozondi.
Sakkizinchi Olimpiada o'yinlarida ishtirok etgan va Ginnes rekordlar kitobiga kirgan Oksana Chusovitinaning chiqishi 14.166 ball bilan baholandi. Afsuski, bu finalga chiqish uchun yetarli emas edi va sportchi o'z muxlislari, murabbiylar va hamkasblarining qarsaklari ostida katta sportni tark etdi.
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan sportchi, "O'zbekiston iftixori" faxriy unvoni, "Do'stlik", "Mehnat shuhrati" va "El-yurt hurmati" ordenlari sohibi Oksana Chusovitinaga ko'p yillik mehnatlari uchun minnatdorlik bildirib, kelajakda murabbiy sifatida sport, xususan, gimnastika rivojiga ko'maklashishiga ishonadi. Hammasi uchun rahmat, Oksana!

Спасибо тебе за всё, Оксана!
Конечно, очень трудно писать эти строки. Но настал день, когда живая легенда, гордость узбекского спорта Оксана Чусовитина покидает большой спорт.
Несколько минут назад на арене «Ariake Gymnastics» Чусовитина выполнила последний прыжок в своей деятельности. Несмотря на то, что ей не удалось выйти в финал, она завоевала вечный триумф.
Выступление Оксаны Чусовитиной, которая приняла участие на восьмой Олимпиаде в своей деятельности и вошла в книгу рекордов Гиннеса, было оценено на 14.166 очков. К сожалению, этого не хватило для выхода в финал и спортсменка под аплодисментами своих болельщиков, тренеров и коллег покинула большой спорт.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана выражает благодарность заслуженной спортсменке Республики Узбекистан, обладательнице почётного звания «Узбекистон ифтихори», орденов «Дустлик», «Мехнат шухрати» и «Эл-юрт хурмати» Оксане Чусовитиной за её многолетние труды и верит, что она в будущем в качестве тренера, окажет содействие развитию спорта, в частности, гимнастики в нашей стране. Спасибо тебе за всë, Оксана!