Mintaqaviy seminar ishtirokchilariga sertifikatlar topshirildi
“Raqamli kommunikatsiyalar hamda ijtimoiy tarmoqlar V mintaqaviy seminari” oʻz yakuniga yetdi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida ishtirokchilarini taqdirlash marosimi oʻtkazildi.
Tadbirda Oʻzbekiston MOQ Bosh kotibi qatnashib, seminar ishtirokchilarini tadbirni muvaffaqiyatli tugatgani bilan qutladi va mutaxassislarning kelgusi faoliyatida omad tiladi.
Ma’lumot uchun, ushbu seminarda Milliy Olimpiya qoʻmitalari assotsiatsiyasi, Osiyo Olimpiya kengashi, Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlari tashkiliy qoʻmitasi va 15 ta Milliy Olimpiya qoʻmitalarining media yoʻnalishi vakillari ishtirok etishdi.
Oʻquv jarayonida nufuzli xalqaro tashkilotlarning ekspertlari ishtirokchilarga ijtimoiy tarmoq bilan ishlashda sunʼiy intellekt imkoniyatlaridan samarali foydalanish boʻyicha oʻz bilimlari bilan oʻrtoqlashishdi.

Certificates Presented to Participants of the Regional Seminar
The 5th Regional Seminar on Digital Communications and Social Media has officially concluded. Today, an award ceremony for the participants was held at the National Olympic Committee of Uzbekistan.
The event was attended by the Secretary General of the NOC of Uzbekistan, who congratulated the participants on the successful completion of the seminar and wished them success in their future professional endeavors.
For reference, the seminar brought together representatives of the Association of National Olympic Committees, the Olympic Council of Asia, the Aichi–Nagoya 2026 Summer Asian Games Organizing Committee, as well as media professionals from 15 National Olympic Committees.
During the training sessions, experts from prestigious international organizations shared valuable insights on the effective use of artificial intelligence in managing social media.