Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlariga bagʻishlab “FunRun” musobaqasi oʻtkazildi
Bugun “Tashkent City” maydonida Aichi-Nagoya–2026 yozgi Osiyo o‘yinlari targʻiboti doirasida “Fun Run” musobaqalari tashkil etildi.
Tadbirda Oʻzbekiston triatlon federatsiyasi raisi Viktor Mahmudov, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov va Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov, Osiyo Olimpiya Kengashi hamda Aichi-Nagoya–2026 tashkiliy qo‘mitasi vakillari, oʻzbek sporti yulduzlari va yosh atletlar ishtirok etdilar.
Ma’lum qilganimizdek, “Fun Run” musobaqasi doirasida nafaqat yugurish bahslari, balki Olimpiya harakatini targ‘ib qiluvchi rasm chizish tanlovi ham tashkil etildi.

"Fun Run" Held to Promote the Aichi–Nagoya 2026 Asian Games
Today, a "Fun Run" event dedicated to the Aichi–Nagoya 2026 Summer Asian Games took place on the grounds of Tashkent City.
The event was attended by President of the Triathlon Federation of Uzbekistan Viktor Makhmudov, Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan Adkham Ikramov, First Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan Otabek Umarov, NOC Secretary General Oybek Kasimov, representatives of the Olympic Council of Asia and the Aichi–Nagoya 2026 Organizing Committee, Uzbek sports stars, and young athletes.
As previously reported, in addition to the run itself, a drawing contest was held as part of the event to help promote the Olympic movement.
At the conclusion of the event, participants who achieved high results were awarded valuable prizes.