Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlariga bagʻishlab “FunRun” musobaqasi oʻtkazildi
Bugun “Tashkent City” maydonida Aichi-Nagoya–2026 yozgi Osiyo o‘yinlari targʻiboti doirasida “Fun Run” musobaqalari tashkil etildi.
Tadbirda Oʻzbekiston triatlon federatsiyasi raisi Viktor Mahmudov, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov va Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov, Osiyo Olimpiya Kengashi hamda Aichi-Nagoya–2026 tashkiliy qo‘mitasi vakillari, oʻzbek sporti yulduzlari va yosh atletlar ishtirok etdilar.
Ma’lum qilganimizdek, “Fun Run” musobaqasi doirasida nafaqat yugurish bahslari, balki Olimpiya harakatini targ‘ib qiluvchi rasm chizish tanlovi ham tashkil etildi.

Организован забег "FunRun", посвящённый продвижению летних Азиатских игр Aичи-Нагоя–2026
Сегодня на территории «Tashkent City» состоялись соревнования «Fun Run», приуроченные к летним Азиатским играм «Аичи-Нагоя 2026».
В мероприятии приняли участие председатель Федерации триатлона Узбекистана Виктор Махмудов, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров и Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов, представители Олимпийского совета Азии и организационного комитета «Аичи-Нагоя 2026», звёзды узбекского спорта и юные атлеты.
Как уже сообщалось, в рамках соревнований «Fun Run» были организованы не только беговые состязания, но и конкурс рисунков, посвящённый продвижению олимпийского движения.