Aichi-Nagoya-2026 sari qadam: Toshkentda “FunRun” musobaqasi oldidan matbuot anjumani boʻlib oʻtdi
Yozgi Osiyo o‘yinlari oldidan anʼanaga aylangan “FunRun” yugurish musobaqalari bu yil ham qit’a bo‘ylab sport va Olimpiya harakatini keng targ‘ib qilishga xizmat qilmoqda. Ayni shu maqsadda bugun O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasida Aichi-Nagoya-2026 Osiyo o‘yinlariga bag‘ishlab oʻtkaziladigan FunRun musobaqasi oldidan matbuot anjumani tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Osiyo Olimpiya Kengashi hamda Aichi-Nagoya-2026 tashkiliy qo‘mitasi vakillari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida FunRun doirasida nafaqat yugurish bahslari, balki Olimpiya harakatini targ‘ib qilishga xizmat qiluvchi rasm chizish tanlovi ham tashkil etilishi aytib o‘tildi.
Shuningdek, matbuot anjumanida O‘zbekiston terma jamoasining XX yozgi Osiyo o‘yinlariga tayyorgarlik jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berildi.

Press Conference Held Ahead of the Aichi-Nagoya 2026 Asian Games
In the lead-up to every Summer Asian Games, traditional "Fun Run" events are held across the continent to promote the upcoming competitions. Today, the National Olympic Committee of Uzbekistan hosted a press conference dedicated to the upcoming "Fun Run" as part of the promotional campaign for the Aichi–Nagoya 2026 Summer Asian Games.
The event was attended by Secretary General of the NOC of Uzbekistan Oybek Kasimov, representatives of the Olympic Council of Asia, the Aichi–Nagoya 2026 Organizing Committee, and members of the media.
During the event, participants discussed the extensive preparations underway for the upcoming Games. Alongside the Fun Run, a drawing contest is also planned to help promote the Olympic Movement.
In addition, detailed updates were shared regarding Team Uzbekistan’s preparation for the 20th Summer Asian Games.