Toshkentda xalqaro seminar oʻtkaziladi
3-4-iyun kunlari Toshkentda “Raqamli kommunikatsiyalar hamda ijtimoiy tarmoqlar V mintaqaviy seminari” boʻlib oʻtadi. Mazkur seminarda
– 15 ta Milliy Olimpiya qoʻmitalari
– Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlarining media boʻlimi
– Milliy Olimpiya qoʻmitalari assotsiatsiyasi
– Osiyo Olimpiya kengashining media sohasi vakillari
– Sun'iy intellekt sohasi boʻyicha ekspertlar qatnashadi.
Ishtirokchilarga xalqaro tashkilotlarning ekspertlari ijtimoiy tarmoqlar bilan ishlashda sunʼiy intellektning imkoniyatlaridan foydalanish mavzusida maʼruza qilishadi. Shuningdek, seminar doirasida Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo oʻyinlariga bagʻishlangan FunRun yugurish musobaqasi boʻlib oʻtadi.
Abbosbek Fayzullayev – Rossiya kubogi sohibi
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi va SSKA klubi yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullayev oʻz jamoasi bilan Rossiya kubogini qoʻlga kiritdi. “Rostov”ga qarshi kechgan oʻyin 0:0 hisobi bilan yakunlangach penaltilar seriyasida “armiyachilar” 4:3 hisobida ustun kelishdi.
Bishkekda RADOCA seminari oʻtkazildi
Qirgʻiz Respublikasida Mintaqaviy antidoping agentligiga (RADOCA) aʼzo mamlakatlarning seminari boʻlib oʻtdi. Unda Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligi direktori Abdushukur Sodiqov ham ishtirok etdi. Seminar davomida antidoping sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, soʻnggi yangiliklar va kelgusi rejalar xususida fikr almashildi.
Chavandozlarimiz Ostonadagi turnirda 13 ta medal qoʻlga kiritishdi
Qozogʻistonda ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha Jahon kubogi saralash bahslari doirasida Yevrosiyo mintaqasi bahslari boʻlib oʻtdi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari 4 ta oltin, 5 ta kumush va 4 ta bronza medallarini jamgʻarishdi.

В Ташкенте пройдет международный семинар
3–4 июня в Ташкенте состоится V Региональный семинар на тему «Цифровые коммуникации и социальные сети». В семинаре примут участие представители:
– 15 национальных Олимпийских комитетов
– Медиа представители летних Азиатских игр Аичи–Нагоя–2026
– Ассоциации национальных Олимпийских комитетов
– Олимпийского совета Азии
– Международные эксперты в сфере искусственного интеллекта
которые выступят с докладами об использовании возможностей ИИ в работе с социальными сетями.
В рамках семинара также состоится пресс-конференция и забег FunRun, посвящённый летним Азиатским играм Аичи–Нагоя–2026.
Аббосбек Файзуллаев — обладатель Кубка России
Полузащитник сборной Узбекистана по футболу и московского клуба ЦСКА Аббосбек Файзуллаев стал обладателем Кубка России. В финальном матче против «Ростова» основное время завершилось со счётом 0:0. В серии пенальти армейцы одержали победу со счётом 4:3.
В Бишкеке прошёл семинар RADOCA
В Кыргызской Республике прошёл семинар стран-участниц Регионального антидопингового агентства RADOCA. В мероприятии принял участие директор Национального антидопингового агентства Узбекистана Абдушукур Содиков. Во время семинара обсуждались текущие инициативы в сфере антидопинга, последние новости и планы на будущее.
Наши всадники завоевали 13 медалей на турнире в Астане
В рамках отборочных соревнований Кубка мира по конному спорту в Казахстане прошли состязания Евразийского региона. Представители сборной Узбекистана в этих стартах завоевали 4 золотые, 5 серебряных и 4 бронзовые медали.