Xalqaro triatlon ittifoqi bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi
24-25-may kunlari Samarqand shahrida triatlon va para-triatlon boʻyicha Jahon kubogi bosqichi boʻlib oʻtdi. Bugun Sport vazirligi, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari rahbariyati Xalqaro triatlon ittifoqi Prezidenti Antonio Arimani bilan uchrashdi.
Respublika Olimpiya va Paralimpiya shon-shuhrati muzeyida oʻtgan tadbirda vazir Adham Ikramov, MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov va MPQ raisi Muxtorxon Tashxodjayev janob Arimaniga mana shunday yirik musobaqalarni yurtimizda oʻtkazishga ishonch bildirayotgani uchun minnatdorchilik bildirishdi. Oʻz navbatida, xalqaro tashkilot rahbari Samarqand doimo masʼuliyatli musobaqalarni yuqori saviyada oʻtkazib kelishi, oʻzbekistonlik triatlonchilarning saviyasi ortib borayotganiga toʻxtalib oʻtdi.

Обсуждены вопросы сотрудничества с Международным союзом триатлона
24–25 мая в городе Самарканд состоялся этап Кубка мира по триатлону и паратриатлону. Сегодня руководство Министерства спорта и Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов встретилось с президентом Международного союза триатлона Антонио Алимани.
В ходе мероприятия, прошедшего в Музее Олимпийской и Паралимпийской славы Республики, Министр Адхам Икрамов, первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров и председатель НПК Мухторхон Ташходжаев выразили господину Алимани благодарность за доверие к нашей стране в проведении таких крупных соревнований. В свою очередь, глава международной организации отметил, что Самарканд всегда проводит ответственные турниры на высоком уровне, а также подчеркнул рост мастерства узбекистанских триатлонистов.