Dzyudochilarimiz yoshlar toifasida ham birinchi boʻlishdi
Toshkentda dzyudo boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Osiyo kubogi yakunlandi. Oʻsmirlar toifasida boʻlgani kabi U20 terma jamoamiz ham bellashuvlarda munosib ishtirok etib, 9 ta oltin, 9 ta kumush va 14 ta bronza medallariga sazovor boʻlgancha umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni egalladi.
Muhammad Jalud IWF Prezidenti etib qayta saylandi
Saudiya Arabistonida Xalqaro ogʻir atletika federatsiyasining (IWF) hisobot-saylov konferensiyasi boʻlib oʻtdi. Unda tashkilotning amaldagi rahbari Muhammad Jalud yana bir bor IWF Prezidenti etib saylandi. Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirining oʻrinbosari, mamlakat ogʻir atletika federatsiya raisining birinchi oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov IWF Ijroqoʻm a’zosi boʻldi.
Futbolchilarimiz jahon chempionatidagi raqiblarini bilib olishdi
Joriy yilning noyabr oyida Qatarda oʻtadigan futbol boʻyicha U17 jahon chempionatining guruh bosqichiga qur’a tashlandi. Osiyo qit’asidan chempion sifatida qatnashadigan Oʻzbekiston oʻsmirlar terma jamoasi Paragvay, Irlandiya va Panama jamoalari bilan “J” guruhidan oʻrin oldi.
Samarqand triatlon boʻyicha Jahon kubogi bosqichini qabul qildi
Samarqand shahrida triatlon boʻyicha Jahon kubogi bosqichi tashkil etildi. Dunyoning 35 mamlakatidan tashrif buyurgan sportchilar bahsida Oʻzbekiston terma jamoasi a’zolari ham yuqori natijalarni qayd etishdi.

Наши дзюдоисты стали первыми и среди молодёжи
В Ташкенте завершился Кубок Азии по дзюдо среди молодёжи. Как и в категории юниоров, сборная Узбекистана U20 достойно выступила на соревнованиях, завоевав 9 золотых, 9 серебряных и 14 бронзовых медалей, и заняла первое место в общекомандном зачёте.
Мухаммад Джалуд вновь избран президентом IWF
В Саудовской Аравии состоялась отчетно-выборная конференция Международной федерации тяжёлой атлетики (IWF). Действующий руководитель организации Мухаммад Джалуд вновь был избран президентом IWF. Также членом исполкома IWF стал заместитель министра спорта Республики Узбекистан, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов.
Наши футболисты узнали соперников на чемпионате мира
Состоялась жеребьёвка группового этапа чемпионата мира по футболу среди юношей (до 17 лет), который пройдет в ноябре этого года в Катаре. Сборная Узбекистана U17, участвующая в турнире в качестве чемпиона Азии, попала в группу «J» вместе с командами Парагвая, Ирландии и Панамы.
Самарканд принял этап Кубка мира по триатлону
В городе Самарканд прошёл этап Кубка мира по триатлону. В соревнованиях приняли участие спортсмены из 35 стран мира. Представители сборной Узбекистана также показали высокие результаты.